Rychlokurz zahradničení



host - 55.140 (?)
10.4.2008 14:37

hostu 35.182 - nevím proč tu vůbec píšete, protože ve Vašich příspěvcích nevidím nic inspirativního, ani žádné rady. Ale urážky Vám jsou dobře. Rad p. Vysloužila si vážím. Nechám si poradit od Pytlíka, Ferdy i Berušky - když mi to pomůže, ale arogantní lidi, kteří spolkli všechnu moudrost světa pošlu radši do háje.

Sama mám velkou zahradu, žádný kurz jsem neabsolvovala. Založila jsem si sama skalku, vyměnuju si skalničky s ostatními nadšenci, každý rok si koupím něco nového. Doporučuju radu sousedky, pokud ji taky zahrada baví. A tohle fórum Vám dá taky spoustu poučných informaci. Jen si vybrat téma, které Vás zajímá. Všechny, kteří milují zahradu zdravím, i když druhým z nás naskakuje husí kůže. Dáša

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 1.37 (?), 14.10.2007 21:02

Vám by asi nejlépe posloužil nejnovější hit na trhu - instantní zahrádkář v prášku. Bohužel - tak daleko to zatím nedospělo. Zahradnický obor, i když je na první pohled snadný, je natolik rozsáhlý, jedná se v něm o velkém množství rostlin okrasných i užitkových, jde o mnoho chorob, škůdců. způsobů množení, pěstování, tvarování, přezimování, zpracování, aj. že ani není v silách jednoho člověka, aby mohl seriózně vše znát. Vždy trochu kroutím hlavou nad některými odpověďmi pana Vysloužila nebo pana Zavřela, je na nich v mnoha místech znát, že to jsou amatéři samoukové. Všechna čest, vědí toho dost, ale chovají se občas jako brouci Pytlíci. Mohu vám říci, že sám jako profesionál si nejméně v polovině dotazů nejsem zcela jist se správností postupu, který doporučuji, proto na to vždy doporučuji a u většiny si stejně beru k ruce ty pro vás možná zbytečné knihy. I přesto že jich mám a obsahem znám několik set, stejně mi to občas nestačí. Na druhou stranu je před vámi určitá možnost postupného poznávání, hledání odpovědí na problémy. Myslím si, že by péče o zahradu byla docela nuda, pokud by vše rostlo samo. Bohužel v tomto fóru nepostupujete správně, pročítáte fórum jako knihu a tím se dozvíte konkrétní řešení ale bohužel bez odborných základů, které vám díky povrchnosti řešení otázek snadno uniknou, nebo je zde nikdo vůbec nezveřejní. Ono odpovědět na pěti řádcích na odborný dotaz je docela pošetilé, vždy se může stát, že vám v dotazu něco uniklo nebo se tazatel nezeptal a právě to rozhoduje o správném řešení, které je úplně jiné.
Bez těch knih (ne těch populárních hýřící obrázky bez podrobného textu) se k základním principům, které občas scházejí i výše uvedeným pánům asi nikdy nedostanete. Dovedete si představit, že by se chtěl někdo stát dobrým doktorem nebo právníkem díky rychlokurzu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.208 (?), 14.10.2007 21:43

Knihy jsou teorie a něco jiného je  mnoholetá praxe.  Samozřejmě, že by paní 220.3 (škoda, že se nepodepsala) mohla zakoupit nějakou tu odbornou literaturu, ale opakuji, že každá zahrada má jiné složení půdy, jinou polohu, jiné klima a ostatní vlivy...  a tomuto by měla přizpůsobit své další počínání. Opravdu asi bude nejlepší, požádá-li někoho ze sousedů, kdo zná místní podmínky a má již nějakou zkušenost - aby jí poradil.   Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.91 (?), 14.10.2007 22:46
S tím plně souhlasím, ale pani chtěla rychlokurz. Také si myslím, že by to bylo nejefektivnější řešení. Pokud se jen bude ptát na tomto fóru, občas se něco dozví i správně, ale podle mých zkušeností se zde objevuje i hodně povrchních odpovědí, které právě postrádají možnosti různé klimat. zóny, typu půdy, vlivu lokality aj. Často se přistihnu při pokušení odpovědět na položenou otázku a pak to vzdám, protože je dotaz tak nedostatečný, že by vlastně odpověď byla zavádějící. Nevím zda jsou zdejší poradci tak lehkomyslní nebo takoví borci, ale někdy mi z jejich odpovědí naskauje husí kůže
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 14.10.2007 23:46
Jenže tohle je nezávazné diskuzní fórum a ne placená poradna, husí kůže Vám naskakuje zcela zbytečně. Pletete si zahradnický obor (náplň studia na VŠ) a zahrádkaření (koníček)  Amatérští zahrádkáři na tomto fóru  podle svého svědomí a zdarma sdělují na požádání svůj názor  a zkušenosti získané provozováním svého hobby. Nic víc, nic míň. Zahrádkaření totiž není skákání s padákem, kde by dobře míněná, ale  ne zcela přesná rada měla tragické následky. Zahrádkaření dokonce není ani medicína či právo, jak se pokoušíte srovnávat. A že si dovolíme zasadit stromek (a napsat o tom), aniž bychom před tím obhájili bakalářskou práci, nepovažuji za trestuhodnou troufalost.
    Kroutit hlavou je dobré na vědeckém sympoziu nebo v rostlinné výrobě, kde nepravdu hlásá odborník, který se tím živí. Prostor pro amatéry je právě tady.  Chápu , že jako profesionál nemáte chuť sdělovat ostatním své know how, které jste získal pracným studiem. Tak zbýváme my, empiričtí Pytlíci.
    Ostatně, abych se mohl například s radostí projet na kole, nemusím mít sestudovanou historii cyklistiky, znát portfolio výrobců kol, mít fyzičku jako Armstrong ba ani umět spočítat  vektor náklonu pneumatiky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.182 (?), 16.10.2007 21:59

Vážený pane Vysloužile, husí kůže mi občas naskakuje z některých rad míněných velmi vážně - potěš pánbůh pokud se jimi někdo řídí, ale na druhou stranu alespoň máme pak co napravovat.
Víte ona degradace zahradnictví v minulých letech řízená pořekadlem "Seš blbej pudeš na zahradníka" přispěla k mínění, že profesionálem v tomto oboru se stane snadno každý, kdo párkrát rýpnul do země.
Ale znám i druhý extrém - snobskou elitu architektů masově vychovávanou v Lednické škole. Setkání s nimi ve mně vždy zanechalo silné znechucení z povyšováním nad obyčejné smrtelníky.
Proto jsem použil to porovnání s právníky a doktory, kde není tento vliv inulosti. Pak jde ještě o další moment a to snaha poradit za každou cenu ať je to správně nebo ne, ta z někerých lidí dělá brouky Pytlíky. O škodlivosti takových Pytlíků nemusím mnoho psát, ví o nich snad každé malé dítě. Pokud si myslíte opak načněte diskuzi na téma Škodlivost brouků Pytlíků a uvidíte sám názory ostatních - konec konců je to přece jen nezávazná diskuze. Bohužel nemám tolik času sedět u PC, přeci jen se živím jinak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.208 (?), 16.10.2007 23:13

Tak se živte jinak a neberte lidem radost komunikovat mezi sebou formou diskusí přes PC. Zdravím všechny ostatní - ale Vás tedy ne!!!  Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 17.10.2007 0:40

Podle předešlého příspěvku jem Vás měl právě za člena lednické elity, někteří tu také občas přispívají, většinou statečně v anonymitě.
 Blábolů tu jinak padá hodně, jenže když je autor schovaný jako "host", není o koho se otřít. 
    Víte, taky občas zabrousím na diskuzní fóra týkající se mojí profese (a že jich je), některé příspěvky vyloudí na mé tváři úsměv. Do takovýchto diskuzí bych ale nevstoupil a už vůbec ne s mentorsky vztyčeným prstem a kroutící hlavou. Připadal bych si asi jako kdyby Katka Neumannová pokřikovala na běžkaře - turisty ať nelezou do stopy, když neumějí ani pořádně namazat.
    Připadá mi, že mnohým odborníkům prostě vadí, že jiní mají jejich profesi za koníčka a provozují ji, sice nedokonale, ale s láskou. Přitom nebýt těch amatérů, řada z nich by přišla o chleba.
   Jinak paní Daniele, ač nejsem přítelem tak silných slov, děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.140 (?), 10.4.2008 14:37

hostu 35.182 - nevím proč tu vůbec píšete, protože ve Vašich příspěvcích nevidím nic inspirativního, ani žádné rady. Ale urážky Vám jsou dobře. Rad p. Vysloužila si vážím. Nechám si poradit od Pytlíka, Ferdy i Berušky - když mi to pomůže, ale arogantní lidi, kteří spolkli všechnu moudrost světa pošlu radši do háje.

Sama mám velkou zahradu, žádný kurz jsem neabsolvovala. Založila jsem si sama skalku, vyměnuju si skalničky s ostatními nadšenci, každý rok si koupím něco nového. Doporučuju radu sousedky, pokud ji taky zahrada baví. A tohle fórum Vám dá taky spoustu poučných informaci. Jen si vybrat téma, které Vás zajímá. Všechny, kteří milují zahradu zdravím, i když druhým z nás naskakuje husí kůže. Dáša

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marča - (44) - 50.90 (?), 15.10.2007 13:54

Koukám že moc lidí neradí. Já osobně jsem se před 6 lety také dostala na zahradu asi jako vy. Teť pěstuji zeleninu tu které se zde daří (papriky, rajčata - i když časem chytí plíseň protože postřik nepoužívám - mrkev, zelí, květák, okurky) vše v míře co stačíme sníst. Časem člověk zjistí co se mu nedaří jako např. nám celer, petržel. Všechno si předpěstovávám ze semínek. Co se týče kytiček velmi vděčné jsou letničky afrikány, šalvěj zářivá (kvete krásně červeně celé léto), ostrálka, atd. Fuchsie do stínu a muškáty na sluníčko oba druhy lze uchovat přes zimu ve sklepě a mnoho dalších. Opravdu záleží kde žijete a jaká je tam půda. To časem zjistíte co kde dobře roste a naopak. Hlavně budete asi chtít pěstovat také to co se vám líbí, skuste to a uvidíte. Přeji hodně úspěchů. Chcete-li více obrázků a nějaké rady k nim napište mi na mrubková zavináč seznam.cz

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.208 (?), 16.10.2007 14:53

Milá Marčo. Máte sice krásné kytičky, ale také jste toho moc neporadila... spíše se pochlubila... Se svými obrázky té paní moc nepomůžete!  Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika