Pestovanie fuksie



host - 221.2 (?)
15.4.2008 21:43

Fuksie mám už vonku na logii na severnej strane. Krásne prezimovali, listy im neopadali a už majú nasadené puky. Odrezky zakorenené na jeseň som pestovala na kuchynskom okne, aj tie sú vitálne. Balkónové kvety - muškáty, fuksie, petúnie hnojím pravidelne pri každej zálievke. V praxi som si overila pravdivosť výroku pána Lebiša z Boskovic, ktorý hovoril, že kvety hnojí pri každej zálievke a hodne, lebo aj on rád a dobre papká. Funguje to. Odvtedy mám balkón počas celého leta plný silných a neprestajne kvitnúcich rastlín.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 209.14 (?), 4.3.2008 16:48, zobrazeno: 40947x

Mám každoročný problém s pestovaním aprezimovaním týchto krásnych kvetov. Bola by som veľmi vďačná za každú radu. Ďakujem.

skanderova.e@centrum.sk

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 4.3.2008 17:28

Fuchsii je nutné na zimu přemístit do chladné místnosti s teplotou okolo +5°C, může být i ve tmě. Je to rostlina, které přes zimu opadávají listy, takže je dobré je rovnou odstranit. Pokud necháte listy na rostlině, musíte je chodit pravidelně odstraňovat a je s tím větší práce. V březnu se rostlina přendá do teplejší a světlé místnosti +15°C a sestřihne se do požadovaného tvaru. Teprve po zmrzlících se dává ven. Ze začátku je nutné jí přistínit před prudkým sluncem, aby se jí nespálily listy. V létě, pokud je sucho a horko potřebuje rosit a nezapomeňte 1 x za 14 dní pravidelně hnojit.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.14 (?), 5.3.2008 17:03

Milá Danielka ďakujem Vám za radu pri pestovní fuksií averím, že budem mať pri pestovaní väčšie úspechy ako doteraz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 221.2 (?), 15.4.2008 21:43

Fuksie mám už vonku na logii na severnej strane. Krásne prezimovali, listy im neopadali a už majú nasadené puky. Odrezky zakorenené na jeseň som pestovala na kuchynskom okne, aj tie sú vitálne. Balkónové kvety - muškáty, fuksie, petúnie hnojím pravidelne pri každej zálievke. V praxi som si overila pravdivosť výroku pána Lebiša z Boskovic, ktorý hovoril, že kvety hnojí pri každej zálievke a hodne, lebo aj on rád a dobre papká. Funguje to. Odvtedy mám balkón počas celého leta plný silných a neprestajne kvitnúcich rastlín.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 79.130 (?), 21.4.2008 13:53

Mám vynikající zkušenost s uchováváním fuchsií přes zimu v zemi. Na podzim fuchsie vyjmu z květináče, výhonky zkrátím na 10 - 15 cm a zabalím do starých hadrů. Vykopu jámu 15 - 20 cm hlubokou, do ní zabalené rostliny vložím a zahrnu zemí. Na jaře (březen, duben) vykopu, přesadím do květináčů, uschlé nebo poškozené výhonky zkrátím, dám na parapet do místnosti a během měsíce fuchsie krásně obrazí a nasadí na květy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 206.189 (?), 30.4.2008 21:28

Tohle je opravdu skvělá vychytávka, určitě to na podzim vyzkouším. Nemáme totiž sklep a fuchsie nemám, kde skladovat. Díky za tip.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 235.20 (?), 14.6.2008 9:31

Mám stejnou zkušenost s přezimováním fuksií v zemi na zahradě. Již několik roků na podzim fuksie seřežu a nechám asi 15 cm větvičky.Uložím do krechtu/ jámy/. Jámu zakryji deskami a igelitem, nahrnu hromadu hlíny.Větší část té co jsme vykopali. Na jaře asi v březnu fuksie vydělám. Odstraním špatné větvičky a opět zkrátím asi na 10 cm. Přesadím rostliny. Dám je do teplé místnosti na světlé místo.Podle ¨počasí jěště přenesu do nevytápěného skleníku. V květnu dám nádoby ven na stanoviště do polostínu. Kvetou od května do podzimu.Kvetoucí fuksie dělají radost nejen mě ale i kolemjdoucím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 253.83 (?), 14.11.2009 11:24

Chtěla bych se zeptat, jestli je nutné u tohoto způsobu zazimovaní během zimy rostliny zavlazovat. Dekuji Hanka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 146.129 (?), 5.1.2010 17:25
ja fuksie, nechavam v letnim domku---tam prez zimu nechodime spise vyjimecne jak jsme tam, tak zatopime- a jinac tam mame v nejvetsich mrazech tam je kolem nuly.. mam je na parapetu na okne na vyhodni a jizni strane... listy neopadli ale jen usly, tak jsem je nechala na rostlinkach... v unoru je vzdy trosku sestrichnu, aby sly take do siroka. a pak je vezmu uz k nam do obyvaku a oni zacinaji poustet a po zmrzlych davam ven.. na balkony nebo primo do zahrady jako zivy plot kolem chodniku -
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
panidana. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 96.2 (?), 5.1.2010 19:57

Paní Žanet (předpokládám, že jste to vy?) Živý plot z fuchsií kolem chodníku, to musí být krása. Vaše příspěvky mě vždycky potěší. Moc vás zdravím s novým rokem. Já mám fuchsie letos vlastně prvně. Dala jsem je do sklepa, je tam velké vlhko, muškáty mi tam vždycky uhnily, ale fuchsie zatím vypadají dobře. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika