Oleandr chřadne



Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?)
27.2.2012 12:48

Dobrý den, oleandr by se měl stříhat nejpozději v září. Jinak ostříháte již nově založené výhony na květy a budete se v nové sezoně muset obejít bez kvetení. Marcela

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 6.1 (?), 24.2.2012 17:23, zobrazeno: 7524x

Zdravím, mám dotaz na můj Oleandr.

Přes zimu jsem jej z prostorových důvodů měla v chodbě (vytápěná, spíše světlo, zálivka tak 1x za 14 dní, celkem se mu dařilo, roslty nové větve, opadly starší listy. Nyní jsem jej přesunula do chladnější chodby (15-18 st., kde je světlo stejně, zálivka stejná. Je normální, že mi opadal? I mladé listy, zůstaly jen větvičky s drobným porostem listí. Myslíte, že mu uškodilo, že nezazimoval na chladném a temném místě? Loni jsem ho měla na půdě, zase z prostorových důvodů. Tam to přežil, ale taky dost prořídl.

Mám jej na jaře prostříhat? Je celkem řídký. Myslíte, že se vzpamatuje?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 156.225 (?), 25.2.2012 8:25

Myslím, že oleandr přežije a bude v létě dělat parádu. Co bych s ním udělala já: uřízla bych jednu, nebo dvě větve, které vypadjí škaredě.Ty se rozkošatí. Další bych nechala zas až na příští rok. Svůj oleandr mám uskladněný ve vytápěné místnosti vedle radiátoru. Porušuju tím snad všechno, co se dá, ale jinak ho nemám kam dát. Teď na jaře zase nějakou větev uříznu, oleandr přesadím (je to samý kořen a žádná hlína).


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 6.1 (?), 25.2.2012 12:05

A mohu se zeptat, ty listy Vám taky v zimně opadávají? Je to normální?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 156.225 (?), 25.2.2012 14:41

Taky mě listy opadávají. Na této fotce jsou vidět uschlé listy. Ta větev určitě půjde! A s ní uřežu ještě jednu starou. Potom začnou růst mladé a zelené větve. Ty asi letos nepokvetou. V místnosti je momentálně 22 stupňů. Zahradníci by se zhrozili, ale oleandr navzdory tomu přežije a kvete.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 156.225 (?), 25.2.2012 14:46

Myslím, že je docela velký. Ještě jsem ho po zimě nedala do pořádku. Takže ho seříznu, přesadím (fakt nemá skoro žádnou zeminu) osprchuju a pak začnu hnojit.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 6.1 (?), 25.2.2012 18:34

Dovolte mi, abych se pousmála- ten Váš je krásně olistěný, vedle něj ten můj vypadá jako pometlo- posuďte sami. Můj je sice mladý, ale nevím, zda mu mám ty větve, co přes zimu narostly ponechat, nebo ho zastřihnout.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.182 (?), 25.2.2012 19:08

Ten váš má hlavně velmi málo světla, proto jsou větvičky tak natažené. Zkuste ho dát na světlé místo a uvidíte, co udělá. Větvičky můžete pokrátit až pak, úplně u kmínku bych je nestříhala.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 156.225 (?), 26.2.2012 13:20

Když je fotka, tak je to lepší. Lída má pravdu, je to moc vytáhlé. Myslím, že poradila to nejlepší, co už se s tím dá teď dělat. Příště stříhejte až na jaře a jen to nutné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 6.1 (?), 27.2.2012 8:25

Já ho tedy přesunula více k oknu, v té chladnější místosti jsem ho nechala.Na jaře ho přistřihnu lehce, hlavně ty dlouhé konce nových větví- může být?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 27.2.2012 12:48

Dobrý den, oleandr by se měl stříhat nejpozději v září. Jinak ostříháte již nově založené výhony na květy a budete se v nové sezoně muset obejít bez kvetení. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika