našel jsem orchidej v přírodě a nevím jaký druh to je



host - 200.188 (?)
12.6.2008 10:32

Je zajimave sledovat rozsireni jednotlivych druhu rostlin, tedy i vstavacu. To so je v nejake oblasti druh velice hojny, coz vstavac muzsky na Valassku stale je, muze v neprilis vzdalene oblasti druh z nejvzacnejsich. Coz je presne pripad vstavace muzskeho, uz treba v Bilych Karpatech byva mnohem mene pocetny, s ceskymi horami nemam v tomhle smeru osobni zkusenost, ale z knih vim ze se rozhodne nejedna o zvlast bezny vstavac. Udajne treba v Krkonosich roste pouze na Rychorskem hrbetu. Preju hodne uspechu pri dalsim badani.      Ondra

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 165.70 (?), 12.6.2008 20:22

JITA je zřejmě nepřející pesimista, soudě podle autorových příspěvků, naštěstí je to ojedinělý úkaz na tomto diskuzním fóru...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.205 (?), 13.6.2008 13:18

tak jo, dobře za to, jsem ti jako jidny disktujici dokázala poradit, kam se hlásí podobné záležitoszti, jsi mne pasoval na pesimistu... ha...ha

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.188 (?), 12.6.2008 10:32

Je zajimave sledovat rozsireni jednotlivych druhu rostlin, tedy i vstavacu. To so je v nejake oblasti druh velice hojny, coz vstavac muzsky na Valassku stale je, muze v neprilis vzdalene oblasti druh z nejvzacnejsich. Coz je presne pripad vstavace muzskeho, uz treba v Bilych Karpatech byva mnohem mene pocetny, s ceskymi horami nemam v tomhle smeru osobni zkusenost, ale z knih vim ze se rozhodne nejedna o zvlast bezny vstavac. Udajne treba v Krkonosich roste pouze na Rychorskem hrbetu. Preju hodne uspechu pri dalsim badani.      Ondra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 69.220 (?), 13.6.2008 13:50

Tato květina, jak je uvedeno v předchozím článku opravdu roste najednou tady a zase z čista jasna jinde a dřívější lokality ustupují. I u nás na severu Čech tomu není jinak. Někde jsem kdysi četla jak ji uchovat i na vlastní zahrádce a to přímo ve skalce. Vše jsem dle rady udělala a musím říct, že je mám už dobrých 10 let / ve skalce/ na sluníčku a pravidelně kvetou. Vzhedem k faktu, kde roste v přírodě jsem nejdříve vykopala díru, do té dala dostatečně velikou plastovou misku např. od zavináčů a posléze zasadila vstavače. Jde o to, že při každém zalití, dešti a pod. se zadržuje voda do misky. a to jí dělá dobře. Pravda, vstavače už nejsou tak vysoký jako v přírodě, ale jsou stále pěkné.Ivča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 152.99 (?), 12.7.2008 14:35

Ahojky, roste i v Desné v Jizerských horách! Věra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
fort75 - (2) - 245.129 (?), 2.8.2008 23:25

Pozor všechny kukačkovité kytky jsou evropsky chráněné rostliny. Jsou v červené knize.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.205 (?), 16.7.2008 6:19

Pozor, aby ses nedostala do sporu se zákonem. Mám dojem, že většina vstavačovitých je v přírodě chráněna zákonem. Asi také proto, že na zahrádkách uhynou. Zdraví JITa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika