kdy vysévat trvalky



Bohuna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 186.113 (?)
23.1.2009 13:00

Věřím vám, že se nemůžete již dočkat, ale radši vyčkejte až bude více sluníčka. Nevím kolik máte místa u oken, semínka když vyklíčí potřebují hodně světla, jinak se vám vytáhnou. Jestli budete vysévat i nějaké letničky tak aby se vám to všechno vešlo ke světlu. Já jsem vloni vysévala trvalky až v květnu, když jsem vysázela letničky na záhon, jelikož jsem to neměla kam dát. Na sáčkách byl výsev třeba již na březen. Vše mi krásně vzešlo. Přesázela jsem je později na stinný záhon a na podzim jsem je dala už na trvalá místa. Přeji vám hodně úspěchů.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 88.240 (?), 21.1.2009 13:46, zobrazeno: 11404x

Dobrý den, jsem netrpělivá začínající zahrádkářka.  můj dotaz zní: můžu už ted v lednu začít vysévat koupená semena trvalek nebo opravdu musím počkat až na termín, který je napsán na sáčkách?? petra

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 76.122 (?), 21.1.2009 14:19

No to záleží na rostlině. Když nenapíšete co to je tak vám nikdo nemůže poradit. Ale i když zimu vydrží tak to nemá smysl, stejně vyklíčí až na jaře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 88.240 (?), 21.1.2009 15:49

jedná se o různé trvalky a skalničky. vysévat nebudu samozdřejmě venku, ale doma do výsevních truhlíků. na sáčkách je např. výsev do skleníku- březen, nebo u některých výsev přímo ven až v květnu. myslela jsem si ale, kdybych začala s výsevem už ted doma- měla bych do května už pěkné sazeničky, které bych potom mohla dát ven a byla v předstihu. je to možné??? petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 255.95 (?), 21.1.2009 16:56

Zkusit to můžeš, ale... Pokud se vysévá přímo na záhon a je tam termín květen, potom se bude jednat o rostlinku, která nesnáší mráz.. U těch ostatních záleží na podmínkách, které jim můžeš dopřát - v domácích podmínkách nebude asi dost světla, rostlinky se moc vytáhnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 76.122 (?), 21.1.2009 17:31

Nedělal bych to. U trvalek to nemá význam, a ještě by to mohlo způsobit problémy. Vydržte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 185.138 (?), 21.1.2009 21:36

Vzhledem ke krátkému dni a nedostatku světla vám doma vyčouhnou a budou horší, než později sázené. Můžete si hrát s jen s rostlinkami pro leden, možná i únor. a opravdu světlo!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 236.76 (?), 22.1.2009 14:08
ja mam zkusenost stim, ze vysevam doma jen rostlinky co maji na saccich leden nebo unor... tak si uz kolem 20 ledna vysevam... protoze ja to beru tak, ze treba v unoru nemam cas a tak si to udelam na konci ledna... ale spise delam zeleninu, kvetiny delam az tesne pred unorem...,.. v lednu muzu doporucit bulvovy celer a nebo tresnovou papriku nebo řeřichu... kdyz nevite co byste uz zacla
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Bohuna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 186.113 (?), 23.1.2009 13:00

Věřím vám, že se nemůžete již dočkat, ale radši vyčkejte až bude více sluníčka. Nevím kolik máte místa u oken, semínka když vyklíčí potřebují hodně světla, jinak se vám vytáhnou. Jestli budete vysévat i nějaké letničky tak aby se vám to všechno vešlo ke světlu. Já jsem vloni vysévala trvalky až v květnu, když jsem vysázela letničky na záhon, jelikož jsem to neměla kam dát. Na sáčkách byl výsev třeba již na březen. Vše mi krásně vzešlo. Přesázela jsem je později na stinný záhon a na podzim jsem je dala už na trvalá místa. Přeji vám hodně úspěchů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 228.34 (?), 23.1.2009 16:11

Pelargonie se musí vysévat hodně brzo - v lednu. Jinak o ničem dalším nevím. Pokud mám dostatek místa, tak když na sáčku uvádějí březen, vysévám v únoru. Trvalky často klíčí dlouho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 9.81 (?), 26.1.2009 13:07

Zalezi take na tom, zda mater vytapeny sklenik.Ja nemam, tak vysevam dle terminu na saccich, vytap.sklenik je velka vyhoda, tam muzete vysevat klidne uz ted ta seminka, ktera se maji vysit az např.v brezen, duben.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika