Jak se starat o Hořcový stromek



host - 3.127 (?)
30.10.2017 17:21

Mám hořcový stromek asi 4 roky. První rok krásně kvetl, zimuji v chladé místnosti a květů nic moc. Náhodně jsem narazila v zahradnictví na kvetoucí stromek a dostala perfektní radu. Hoř. stromek potřebuje magnesium. Tak jsem v hmoždíři rozdrtila jednu tabletu hořčíku, nasypala do 1,5 l petky a zalévala. A děly se věci. Stromek se asi 4x zvětšil a KVETL. Doporučuji a děkuji zahradnicím v Táboře za radu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
   
host - 20.232 (?), 21.7.2016 19:25

Mohu přidat dotaz? Dá se stromek množit pomocí ostříhaných větviček? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.77 (?), 26.9.2016 0:23

Já na jaře stromek ostříhám a protože je mi líto vvětvičky vyhodit, zapíchám je do záhonu.Buď se chytnou anebo ne.Zatím se mi pokaždé přijaly a já můžu obdarovat známé.   Alena smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 225.10 (?), 7.3.2017 23:50

Hořcový sromek je nutné tak ob dva roky vyjmout z květináče a "osekat" mu kořeny tak o třetinu a zasadit zpět do nového substrátu. Jinak když se nechá bez této procedury tak nekvete.Dále je stromek citlivý na zasychání. Žačnou mu žloutnout listy, které shazuje a nekvete. Vyžaduje bohatou zálivku a hnojení. Osvědčilo se mi hnojivo na muškáty. Dále se musí větve zaštipovat.Kvete na těch krátkých, tenkých. Jakmile vyžene dlouhou větev, zakrátim ji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 253.40 (?), 14.3.2017 14:54

Pěstování hořce v květináči se u mně neosvědčilo.Každý rok měl neduživý růst a málo květů, asi z důvodu rychlého odčerpání živin a moc nepomohla ani každotýdenní hnovivá zálivka Kristalonem. A to jsem dával každý rok velký květináč s novým substrátem. Někde jsem četl, že v Čechách v nějaké obci vysazuji každoročně na návsi pro okrášlení okolí přezimované hořce volně do půdy. Tak jsem to zkusil a výsledek stál za to. Vyhloubil jsem jámu tak velkou, že do ní vešla 3 kolečka kompostu smíchaná s trochou NPK hnojiva a vápence a v květnu zasadil zasadil asi 5-letý hořec. Původně to byl hořec na metrovém kmínku, ale protože celé léto tak nádherně kvetl, nechal jsem jeho větve volně viset až k zemi. Celkově měl minimálně 3x více květů, než při pěstování v květináči. Na zimu jsem ho vyryl, korunu ostříhal na velikost většího míče a dal do garáže, kde nemrzne do 5l květináče. Letos chci podobným způsobem zkusit pěstovat i bougenvillu.

Hořec
Hořec
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 3.127 (?), 30.10.2017 17:21

Mám hořcový stromek asi 4 roky. První rok krásně kvetl, zimuji v chladé místnosti a květů nic moc. Náhodně jsem narazila v zahradnictví na kvetoucí stromek a dostala perfektní radu. Hoř. stromek potřebuje magnesium. Tak jsem v hmoždíři rozdrtila jednu tabletu hořčíku, nasypala do 1,5 l petky a zalévala. A děly se věci. Stromek se asi 4x zvětšil a KVETL. Doporučuji a děkuji zahradnicím v Táboře za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
hrlida - (1) - 83.32 (?), 10.11.2018 11:54

Hořcový stromek mám již 15 let, ale přes veškerou péči vůbec nekvetl. Hledala jsem na internetu a našla jsem, že je mu lépe než v nádobě ve volné půdě.Zkusila jsem to a již druhým rokem takhle pěkně kvete, a to i nyní v listopadu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika