Jak se starat o Hořcový stromek



host - 20.232 (?)
21.7.2016 19:25

Mohu přidat dotaz? Dá se stromek množit pomocí ostříhaných větviček? Děkuji

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
   
host - 20.232 (?), 21.7.2016 19:25

Mohu přidat dotaz? Dá se stromek množit pomocí ostříhaných větviček? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.77 (?), 26.9.2016 0:23

Já na jaře stromek ostříhám a protože je mi líto vvětvičky vyhodit, zapíchám je do záhonu.Buď se chytnou anebo ne.Zatím se mi pokaždé přijaly a já můžu obdarovat známé.   Alena smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 225.10 (?), 7.3.2017 23:50

Hořcový sromek je nutné tak ob dva roky vyjmout z květináče a "osekat" mu kořeny tak o třetinu a zasadit zpět do nového substrátu. Jinak když se nechá bez této procedury tak nekvete.Dále je stromek citlivý na zasychání. Žačnou mu žloutnout listy, které shazuje a nekvete. Vyžaduje bohatou zálivku a hnojení. Osvědčilo se mi hnojivo na muškáty. Dále se musí větve zaštipovat.Kvete na těch krátkých, tenkých. Jakmile vyžene dlouhou větev, zakrátim ji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 253.40 (?), 14.3.2017 14:54

Pěstování hořce v květináči se u mně neosvědčilo.Každý rok měl neduživý růst a málo květů, asi z důvodu rychlého odčerpání živin a moc nepomohla ani každotýdenní hnovivá zálivka Kristalonem. A to jsem dával každý rok velký květináč s novým substrátem. Někde jsem četl, že v Čechách v nějaké obci vysazuji každoročně na návsi pro okrášlení okolí přezimované hořce volně do půdy. Tak jsem to zkusil a výsledek stál za to. Vyhloubil jsem jámu tak velkou, že do ní vešla 3 kolečka kompostu smíchaná s trochou NPK hnojiva a vápence a v květnu zasadil zasadil asi 5-letý hořec. Původně to byl hořec na metrovém kmínku, ale protože celé léto tak nádherně kvetl, nechal jsem jeho větve volně viset až k zemi. Celkově měl minimálně 3x více květů, než při pěstování v květináči. Na zimu jsem ho vyryl, korunu ostříhal na velikost většího míče a dal do garáže, kde nemrzne do 5l květináče. Letos chci podobným způsobem zkusit pěstovat i bougenvillu.

Hořec
Hořec
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 3.127 (?), 30.10.2017 17:21

Mám hořcový stromek asi 4 roky. První rok krásně kvetl, zimuji v chladé místnosti a květů nic moc. Náhodně jsem narazila v zahradnictví na kvetoucí stromek a dostala perfektní radu. Hoř. stromek potřebuje magnesium. Tak jsem v hmoždíři rozdrtila jednu tabletu hořčíku, nasypala do 1,5 l petky a zalévala. A děly se věci. Stromek se asi 4x zvětšil a KVETL. Doporučuji a děkuji zahradnicím v Táboře za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
hrlida - (1) - 83.32 (?), 10.11.2018 11:54

Hořcový stromek mám již 15 let, ale přes veškerou péči vůbec nekvetl. Hledala jsem na internetu a našla jsem, že je mu lépe než v nádobě ve volné půdě.Zkusila jsem to a již druhým rokem takhle pěkně kvete, a to i nyní v listopadu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika