Příspěvky uživatele - 253.40

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jak na kuny, 1.4.2018
Zkuste se vrátit v této diskuzi zpět na příspěvek z 21.10.2010, který popisuje nejúčinější metodu boje proti kuně.Postupoval jsem podle ní a po dvouletém boji s kunou jsem vyhrál. Předtím jsem zkoušel profesionální jed, vajíčko napuštěné fridexem,... celý příspěvek >
Jmelí, 19.11.2017
Nevím, jestli to někdo tady nezmínil, protože jsem nečetl celou tuto diskuzi, mně osobně se tento problém netýká. Ale mám kamaráda, který vlastní ovocný sad na Valašsku, převážně jadernice s obrovským výskytem jmelí a který zjistil, že snad přípravek... celý příspěvek >
Melouny a melounky 2016, 1.8.2017
Včera jsem utrhl první zcela zralý meloun, měl přes 7 kg. Zralost jsem určil podle uschlého úponku a uschlého lžičkovitého listu, které se nacházejí v místě, kde je meloun přirostlý stopkou k hlavnímu stonku. Ještě lze použít metodu určení zralosti,... celý příspěvek >
Ohenry, Guglielmina, Fairtime - velmi pozdni broskvone, 17.4.2017
O'henry z Ostrohu je dovezena z Kohaplantu, původem z GR na podnoži GF 677. Proto taky vypadá jako Váš stromek. Je to vysokokmen, nahoře pár tenkých větviček. Postupoval jsem stejným způsobem, ustřihl celou korunku a nechal jen holokmen. Bohužel se... celý příspěvek >
Ohenry, Guglielmina, Fairtime - velmi pozdni broskvone, 18.3.2017
Pro milovníky velmi pozdních broskví mám dobrou zprávu. V nabídce prodejny v Uh. Ostrohu se až nyní objevila broskvoň O' Henry.Viděl jsem jich tam několik kusů a okamžitě jednu odvezl. Kdo nezaváhá, může si ještě na konci září zamlsat :-)
Hrách - kdy nejdříve vyset?, 14.3.2017
Již naši předkové seli nejčastěji hrách v březnu, pokud to počasí umožnilo. Tato skutečnost se projevuje v známé rolnické pranostice,,ranné setí je někdy chybné, ale pozdní skoro vždycky.'' Ranné setí v březnu je chybné tehdy, když na zasetý hrách... celý příspěvek >
Jak se starat o Hořcový stromek, 14.3.2017 Obsahuje fotku
Pěstování hořce v květináči se u mně neosvědčilo.Každý rok měl neduživý růst a málo květů, asi z důvodu rychlého odčerpání živin a moc nepomohla ani každotýdenní hnovivá zálivka Kristalonem. A to jsem dával každý rok velký květináč s novým... celý příspěvek >
Cresthaven dozrává, 9.9.2016 Obsahuje fotku
A přesně podle přísloví " to nejlepší nakonec " jsem včera sklidil poslední rekordní plod Cresthavenu. Zcela mimořádné zářijové počasí mu dopřálo výtečnou chuť. Jedná se tříletý stromek.Valachy 400 m.n.m.
Cresthaven dozrává, 5.9.2016 Obsahuje fotku
U nás začíná sklizeň Cresthavenu až nyní, letos je to jediná odrůda s plody přes 300 gramů. Jen škoda, že je to moje poslední odrůda, do budoucna plánuji vysadit ještě OHenry a jsem zvědavý, zda se tu objeví letošní poznatky s touto velmi pozdní... celý příspěvek >
Merunka Goldstrike, Robada, nebo Farbaly, 5.9.2016 Obsahuje fotku
Farbaly=definitivní tečka za letošní nepříliš povedenou meruňkovou sezónou. Na dvouletém stromku včera dozrály 2 plody meruňky odrůdy Farbaly, které tam zjara laskavě ponechal dědko Mrazík. Chuť výborná, překvapivě štavnatá i s jemnou kyselinkou,... celý příspěvek >
Redhaven, 13.8.2016
Jsou to pytlíky ze starých záclon o různé velikosti, nejčastěji s rozměrem15x30 cm, které každoročně používám k ochraně stolních odrůd vinné révy.Velikost oka záclony je poměrně malá tak, aby neprolezl ani škvor, nahoře pytlík zatočím a zajistím... celý příspěvek >
Bergerac, Bergeval, Bergarouge, Tardicot, 13.8.2016 Obsahuje fotku
Na dvouletém stromku meruňky Tardicot právě dozrály 2 plody, které tam pozapomenul dubnový mráz. Vedle rostoucí, stejně staré Leskora a Veharda zůstaly po mrazech úplně bez plůdků. Zatímco těch pár plodů co zůstalo na Bergeronu, mělo cca kolem 50... celý příspěvek >
Halehaven a Fairhaven, 1.8.2016 Obsahuje fotku
Fairhaven ještě zdaleka není zralý, ale žampióny rostoucí pod ním jsou již ke snědku. Uleželý koňský hnůj aplikovaný na podzim po opadu listí má velice blahodárný vliv na vitální růst stromku a ty žampióny jsou jako bonus navíc. A to v letošním roce,... celý příspěvek >
Redhaven, 1.8.2016 Obsahuje fotku
První letošní Redhaveny dozrály již 1.8. a protože po mrazech jich zůstalo na stromě pouze 15 ks, tak mají všechny nadprůměrnou velikost.Musel jsem je všechny zasáčkovat do pytlíků ze záclon, protože létající havěť neustále útočí, nejvíce kupodivu... celý příspěvek >
Teska, Fenix, Harbinger, Dixired, Favorita Morettini 3, 1.8.2016 Obsahuje fotku
FM 3 je jednoznačným vítězem letošní broskvové sezóny z pohledu velikosti sklizně.Šest dubnových ranních mrazíků nemělo na redukci plůdků žádný vliv, zatímco na vedle stojící odrůdě HARBINGER zůstal po mrazech jeden plůdek, tak na FM 3 po nutné... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika