Floxy



host - 131.204 (?)
1.9.2019 22:14

Ja mam ty floxy presne tak jak je Vy popiujte cele listy bile fleky a nic nepomaha a nekdo me rekl, ze mam pod floxy nasadit cesnek, zna nekdo tuto radu?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
               
host - 216.116 (?), 25.10.2010 13:07

Já mám též dotaz, teď na podzim olamovat suché i zelené stonky? nebo až na jaře? Co je lepší, neviděla jsem žádný rozdíl, tak jen pro zajímavost co je správné. Díky Helena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 176.18 (?), 25.10.2010 13:53

Nevím, co je správné, ale dělám to na podzim. Pak, jako i k ostatním trvalkám, popráším trochou kompostu.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.252 (?), 11.11.2011 21:26
Ráda bych věděla, co je to za nemoc Floxů-vysokých zahradních.Letos od jara, od začátku jejich růstu, měly floxy úplně bílé listy, byly pokryté jakoby bílou plísní z 90%. Přesto rozkvetly a kvetly několik týdnů -květy plíseň neměly, ale přesto nevypadaly rostliny pěkně, no prostě nemocné, po celé výšce lodyhy a potom už nejen listy, ale i stonky.Paní, která prodává v květinářství v Praze v Biskupské ulici a umí poradit, co proti škůdcům, na můj dotaz pokrčila bezradně rameny a prodala mi nějaký prostředek proti plísni - ať to zkusím. Žádný výrazný výsledek neměl ani dvojí postřik. Poradila mi, ať prý to zkusím příští rok na jaře hned od počátku růstu postříkat znovu. Mám floxy moc ráda, je to vzpomínka na mojí babičku a tak bych o ně nerada přišla. Zatím jsem je nikdy nepřihnojovala za celých cca 6 nebo 7 let, co je mám. Ale takovouhle plíseň jsem ještě u nikoho na floxách neviděla. Umíte někdo prosím poradit?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 11.11.2011 21:32

Padlí, použijte Baycor nebo Ortivu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.252 (?), 12.11.2011 9:25
Děkuji za radu kukymu i za názor Lídě, co na floxy zkusit. Uvědomila jsem si, že Ortiva je ten prostředek, jež mi poradila paní z prodejny a to mi nezabralo. Tak zkusím ten druhý prostředek a to hned od jara 2012. Floxy mám podél plotu na západní straně, svítí na ně sluníčko tak od obědu do večera. Moje přessousedka (ob jeden dům) se ke konci léta setkala se stejným problémem u svých flox, ale jen na jednom místě dlouhého záhonu podél plotu a o pět metrů dál vysazené floxy tuto plíseň neměly. Mezi dvěma místy těchto flox má jiné další květiny a ty plíseň nedostaly. Na tento záhon jí svítí slunce od rána do večera, dá se říci, že praží -když je, letos to bylo s letním žárem bídné, to je pravda. Další sousedka o 200 m dál je má taky na slunném místě podél plotu a má je nádherné, žádná plíseň, žádné padlí, ještě teď u ní tam floxy stojí již bez ostříhaných květů, na lodyhách jenom zažloutlé, dnes už přemrzlé listy - protože jí někdo poradil, že je lepší je nechat takto přes zimu a sestříhat je až na jaře - tak to poprvé zkusí.Já je stříhám na podzim, no a letos to bylo kvůli té plísni již začátkem října, ačkoliv bylo ještě teplo. Marcela
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 239.213 (?), 20.7.2019 12:57

Dobrý den všem bojovníkům proti flox-nemocem. Nejsem expert, ale jako "zvíře" jsem použila první instinkt, co mě napadl. Jak jsem viděla bíle flekaté listy, zhrozila jsem se, všechny utrhala, hodila do smetí (nikam do kompostu ani za plot!!) a to jen proto, že zrovna nemám, kde spálit. Pak honem umýt ruce (jako kdyby se dalo přenášet dotykem, furt jsem měla na paměti ptačí chřipku, kde dezinfikovali i podrážky, pamatujete?) a pak jsem bojovně vyrazila se svým univerzálnbím postřikem (obyčejná mýdlová voda proti mšicím, kuřáci mohou použít ylouhovaný zbytek tabáku) a hle, musím zaklepat, zatím se nešíří. Snad bude příští rok klid. Mám pocit viny, že jsem jim přidala jako mulč štěpku, ne zrovna nejčerstvější. Možná byla zapařená a je to příčina. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.14 (?), 20.7.2019 13:06

Ale houby, padlímu je nějaká štěpka ukradená. Jestli to chcete mít zářivě čisté, zařiďte se podle rady Kukyho, postřikovač od léta nedáte z ruky. Mám floxy ve vlhké poloze na vichru a padlí mají každoročně, obvykle až ke konci sezóny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 131.204 (?), 1.9.2019 22:14

Ja mam ty floxy presne tak jak je Vy popiujte cele listy bile fleky a nic nepomaha a nekdo me rekl, ze mam pod floxy nasadit cesnek, zna nekdo tuto radu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.233 (?), 11.11.2011 21:59

Souhlasím, padlí. Výskyt záleží také na roce, letos byl dost vlhký - takže, pokud je nemáte na vzdušném místě a přímém slunci (jako jsou třeba u nás u domu), je to pro padlí jak dělané. Na zahradě, kde jsou na slunci a vzduchu, se padlí ukázalo mnohem později. Ale je fakt, že nestříkám.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 11.11.2011 22:06

Chce to použít preventivně v květnu a pak opakovat po čtrnácti dnech dvakrát, třikrát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika