Dlužicha - Heuchera - trvalka nejen do polostínu?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?) 
26.10.2013 21:48

Dlužichy už jsem množila řízkováním, dělala jsem to na jaře. Taky jsem měla dvě, jak píšete rozkleslé. Odřezala jsem ty polehlé, které povětšinou měli malé kořínky a nechala zakořenit v květináčcích (hlína, písek 1:1). "Umrtnost" byla 1 z asi 10 sazeniček.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
Františka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (164) - 176.163 (?), 27.10.2013 12:05

Díky na jaře vyzkouším, chtěla bych je na podzim do nádob viděla jsem je v kombinaci s trávami a vřesem dozdobené okrasnými tykvemi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tulipanek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 208.21 (?), 21.10.2013 6:48

Dávala jsem stejný dotaz ohledně identifikace ještě na jednu anglickou stránku, zde byl odpovídající také profesionál, který má zahradnickou firmu Clockhouse Nursery. Našla jsem si i jejich stránky a píší tam, že v oboru rodina podniká již po generace. Tento pán/paní dali tip:

1. Marmalade, 2. Purple Petticoats, 3. Berry Smoothie

s upozorněním, že se opravdu může jednat jen o odhad pro to velké množství dostupných kultivarů.

Já si myslím, že toto téma můžeme nechat ještě otevřené, do té doby než heuchery pokvetou (pokud mi přežijí) a to hodně napoví.

Ano paní Květo máte pravdu na stránkách Heuchera dream i jinde 'Mahogany' vypadá docela jinak, je více zbarvená do hněda až okrova a není tak kudrnatá, ale třeba zase na stránkách Perrennials.com je a odtud mi tu naší hodně připomíná.

Opravdu to není snadné s přehledem určit.

Přidávám ještě detailní foto

Heuchera 1. detail
Heuchera 1. detail
Heuchera 2. detail
Heuchera 2. detail
Heuchera 3. detail
Heuchera 3. detail
Heuchera - Heucherella 4. detail
Heuchera - Heucherella 4. detail
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tulipanek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 194.92 (?), 25.7.2014 21:10

Při dnešní návštěvě zahradnictví jsem si pořídila další Heucheru - 'Shanghai', má opravdu speciální stříbrno purpurovou barvičku. Náhodou jsem zde narazila na stejnou dlužichu, kterou mám na zahradě a pro níž jsme zde hledali jméno, jedná se o tu s detailní fotky č. 3 z předchozího příspěvku -  na cedulce - etiketě s fotografií z obchodu byla pojmenovaná jako 'Ginger peach'.

Heuchera 'Ginger peach'
Heuchera 'Ginger peach'
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 99.57 (?), 26.7.2014 11:14

Udělejte prosím nějaké pěkné foto Vaší nové wink

Mám taky novou, moc pěkná barvička. 

Gunsmoke
Gunsmoke
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 146.249 (?), 27.7.2014 10:43

Dobrý den,

taky jsem si donesla dlužichu :-) a jen bych se chtěla zeptat, jestli vydrží v květináči, nebo potřebuje do záhonu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 99.57 (?), 27.7.2014 21:23

Meliso, myslím že vydrží i v květináči... už měsíc a půl v něm "mořím" Mochu laugh, stále jsem se totiž nerozhodla kam s ní.

Ale líp jí bude na záhonu, i když viděla jsem někde i pěknou fotku... sestava dlužich a host v květináčích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tulipanek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 194.92 (?), 27.7.2014 20:10

Renat, Vaše 'Gunsmoke' je moc krásná s opravdu nezvyklou barvou. Přidávám též foto nové heuchery 'Shanghai'. Na 2. fotce je vidět s krásně rozrostlou 'Marmelade' a se zelenou 'Marvelous Marble', která se moc k růstu nemá. Na 3. fotce zprava: Epimedium grandiflorum ´Lilafee´ - škornice, Heucherella 'Tapestry a Heuchera 'Lime Rickey', kterou si můj synek popletl a ukazujíc na ní, se mě ptá: "Mami to je salám?"smiley Myslel salát ('Lollo Bionda', který se mi podařilo vypěstovat ze semínek a vypadá velice podobně.

Heuchera 'Shanghai'
Heuchera 'Shanghai'
Heuchera 'Shanghai', 'Marmelade', 'Marvelous Marble'
Heuchera 'Shanghai', 'Marmelade', 'Marvelous Marble'
zelené polostínomilky
zelené polostínomilky
v polostínu třešně
v polostínu třešně
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 99.57 (?), 27.7.2014 21:14

Shanghai moc pěkná yes Marvelous Marble jsem shodou okolností dnes vyhodila, druhá dlužicha která to letos zabalila sad

Udělala pár fotek těch nejhezčích..

Black Beauty - nejkrásnější z tmavých
Black Beauty - nejkrásnější z tmavých
Brass Lantern - nejkrásnější na zahradě
Brass Lantern - nejkrásnější na zahradě
Caramel - jedinečná barva
Caramel - jedinečná barva
Ginger Ale
Ginger Ale
Peach Flambé
Peach Flambé
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tulipanek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 194.92 (?), 28.7.2014 7:30

Paráda, nejhezčí je tam asi opravdu 'Brass Lantern'. Je to Heucherella, koukám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika