Denivky v nádobě



host - 183.242 (?)
11.1.2011 9:58

Jiřiny do nádob jsou snad ještě lepší - letní jiřinka, vysévá se ze semen, dnes již i plné, dokonce i nějaké mini vzrůstem, kvetou daleko dříve než klasická z hlízy, když se nenechají dozrát semena (odštipnou se odkvetlé) kvetou celé léto až do zámrzu. Hlízy se na podzim i z těchto dají uschovat, kvetou pak mnohem dříve. Není jich sice tak velký sortiment co do rozmanitosti květů, ale barev několik. Dělá je tuším Semo, já pěstuji na záhonech a semínka si sbírám, barevněji díky sprášení jsou potom ještě zajímavější. Elena

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 166.4 (?), 11.1.2011 10:06

40 litrů, to už snad ani není květináč ale solidně velký kontejner. V takovém objemu se dá pěstovat ledacos. Ovšem po naplnění vlhkou zeminou váží taková nádoba kolem 80 kg a to už nastává problém s event. transportem na zimní stanoviště.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 152.34 (?), 10.1.2011 19:38

Denivky sice nemám v nádobách, nýbrž na záhonu, kde je asi 20 cm půdy a pod ní beton (býval tam dříve chlívek). Tak vím, že taková denivka vydrží opravdu hodně, kvete a vesele se rozrůstá. Má ale spíš nároky na plochu substrátu než na hloubku. Klidně bych to zkusila. Umtata

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 183.242 (?), 11.1.2011 9:58

Jiřiny do nádob jsou snad ještě lepší - letní jiřinka, vysévá se ze semen, dnes již i plné, dokonce i nějaké mini vzrůstem, kvetou daleko dříve než klasická z hlízy, když se nenechají dozrát semena (odštipnou se odkvetlé) kvetou celé léto až do zámrzu. Hlízy se na podzim i z těchto dají uschovat, kvetou pak mnohem dříve. Není jich sice tak velký sortiment co do rozmanitosti květů, ale barev několik. Dělá je tuším Semo, já pěstuji na záhonech a semínka si sbírám, barevněji díky sprášení jsou potom ještě zajímavější. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Elena - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (55) - 183.242 (?), 11.1.2011 10:07

Část loňských na záhonu, který jsem nechtěla okopávat.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 11.1.2011 22:26

Nižší jiřiny jsou pěkné z řady Galery, jsou jen cca do 45cm výšky. Viz foto u mého příspěvku z 10.1. (jiřina Art Deco) - měla jsem ji v 10l kbelíku.   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 11.1.2011 22:46

Na LB se je možné ještě podívat na loňský letní katalog, je tam spousta denuvek - i "miniaturní" kolem 40cm. Bohužel ty fotky nejde přiložit, mají jiný formát než jpg.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 12.1.2011 10:51

Denivky jsou opravdu hrozně nenáročné. Stačí si ukopnout nebo vyrýpnout kousek a rostou hrozně rychle. Navíc podle mě v každém zahradnictví mají poměrně velký výběr. Jsou krásné, jen je škoda, že odkvetou docela rychle a pak už je jen zelené lupení. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 12.1.2011 18:40

Některé odrůdy remontují.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 114.37 (?), 12.1.2011 19:47

Lído, dejte typ, které opravdu, ale opravdu remontují

Jinak já mám denivky z Dolce, loni druhou sezonu po zasazení kvetly šest týdnů, takže jsem si je užila. Loni jsem objednávala jinde, jedna se nechytla, uvidím asi se vrátím k Dolce

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika