Dendrobium nobile - Stromobytec vznešený



Efertiny - (21) - 51.246 (?)
26.4.2010 15:29
Tak jste říkal at napíšu jak se daří. Kytičce vyrazil uplně na hoře stonek který je obsazen květy. Tak pak dám fotku jak se květy vyvedli. :)
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6497) - 147.108 (?), 3.4.2010 8:06

Na to jsem zapomněl. U Dendrobia vyrostou vždy nové olistěné pahlízy, ty vykvetou a na nich už se květy neobjeví, zas na těch nových. Ty staré není dobré odstraňovat, dokud zcela neuschnou, rostlina v nich má zásobní látky. Jinak orchideje se chovají v podstatě stejně, jako každá jiná kytka v domácnosti. Když se jí u Vás nelíbí, chšádne, chšádne, až uchšádne. Když se jí líbí, roste a kvete i v podmínkách, kde by teoreticky neměla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Efertiny - (21) - 51.246 (?), 7.4.2010 15:42
Máte pravdu, nová pahlíza vyrostla a tady v pokoji se jí daří více než na chodbě. Pahlíza už má přes třicet centimetrů tak uvidíme. Všem moc děkuju za rady!!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6497) - 147.108 (?), 7.4.2010 20:14

Skvěle, teď jen neudělat chybu a v zimě napište, jak kvete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Efertiny - (21) - 51.246 (?), 11.4.2010 14:48
Určitě napíšu, děkuju vám moc. Mějte krásný den. Alexandra
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Efertiny - (21) - 51.246 (?), 26.4.2010 15:29
Tak jste říkal at napíšu jak se daří. Kytičce vyrazil uplně na hoře stonek který je obsazen květy. Tak pak dám fotku jak se květy vyvedli. :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.209 (?), 21.12.2010 14:42

Tato     orchidejka je  chladnomilná celoročně.Teplota by  neměla překročit 20 C. Vletě se   přihnojuje specialním hnojvem na orchideje na růst. V zimě jednou za 14 dni. po na sazení kvetu pak  přidat   hnojvo na květy.Má ráda dostatek svetla, ale nesmí být prudké já je maám na Jz okně na parapě po celý rok.Taky má rada dostatek větrání.Substrát velmi hruby propustný. Tato   orchidejka kvete  v zimě  a velice snadno jí přivedu do květu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 187.3 (?), 12.2.2011 20:28

Dobrý den, nevím, jestli není na moji reakci pozdě, tedy spíše než reakci, na prosbu. Na počátku loňského listopadu jsem dostala k narozeninám tuto orchidej. Mám ji umístěnou v ložnici (chladno max 18 C a celkem vlhko - tedy ne suchý vzduch. Okno na západ, ale nemám ji na parapetě jen v místnosti.

Po té dlouhé době, dky krásně kvete, začaly postupně žloutnout listy, nyní začínají odkvétat i květy - Nevím, zda je to normální nebo nějaká chyba v pěstování. Nerada bych o ni přišla. Zalévám velmi opatrně, jinak nic.

V květináči jsou další pahlízy s listy, mám čekat na květy?

Prosím o jakoukoliv radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 50.98 (?), 13.2.2011 11:20
Sice nejsem odborník a dendrobium mám jen rok, ale taky jsem se zajímal, jak pěstovat. To, že vám žloutnou a opadávají listy je normální. Staré pahlízy je shazují. Jak jste se již mohla dočíst v předešlých příspěvcích, jde o orchidej, která potřebuje v období růstu teplo a vodu, a naopak, když uvidíte, že rostlina nejeví známky růstu, dopřejte jí chladno, klidně až od 10 do 15 stupňů a téměř nezalévejte. Velmi dobře udělá i pokles nočních teplot, čehož lze v domácnosti dosáhnout asi jen těžko. Nicméně se doporučuje letnění, kdy je již pokles nočních teplot v podstatě zajištěn. Na letnění vyberte stanoviště s dostatkem světla, ale bez přímého slunce. Já osobně zatím neletnil, a letos vyrašily jen dva pupeny, které už odkvetly. Letos přes léto se chystám letnit, tak doufám, že příští násada květů bude bohatší.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika