Dendrobium nobile - Stromobytec vznešený



Stránky: 1,  2   
host - 51.246 (?) 
29.3.2010 9:49, zobrazeno: 25054x
Dobrý den, vlastním orchidee Dendrobium nobile, její kmen je 55cm vysoký a po koupi v obchodě byl asi 4 měsíce celý obklopen květy, ty mi ale začli po okraji hnědnout a poté usychat. Nyní mám kmen uplně holý, poradíte někdo co s tím?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6512) - 70.100 (?), 29.3.2010 9:51

D. nobile je poměrně obtížně pěstovatelná orchidej. Možná tu někde najdete stručný postup.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 51.246 (?), 29.3.2010 19:29
Koukám už pár hodin a zatím jsem bohužel nic nenašla
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6512) - 147.108 (?), 29.3.2010 21:12

D. nobile Ldl. Hojně kultivovaný druh amatéry. Výborně roste, snadno se množí. Snadno vykvétá množstvím květů. V době růstu žádá teplo a dostatek vláhy, po jeho ukončení sucho a chladno. Jen tak dojde k indukci květů. Dnes pěstovaní početní křízenci. Převzato: Dušek, Křístek, Orchideje, Academia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Efertiny - (21) - 51.246 (?), 29.3.2010 22:32
Děkuji za informace, už mi upadl poslední květ a stonek je naprosto holý. Smutno pohledět. Tak teda nevím co s tím ted... Mě je to tak líto
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6512) - 70.100 (?), 30.3.2010 9:59

Je to rostlina horských mlžných lesů. Potřebuje vzdušnou vlhkost, zálivku mimo růstu jen nepatrnou a chladno. To je právě ten problém. Když začne vegetovat, přenese se do tepla a zalévá více. Večer se ještě po něčem zkusím podívat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Efertiny - (21) - 51.246 (?), 30.3.2010 11:26
To jste hodnej že se mi ještě podíváte, takže vlastně ted by měla mít období klidu když nekvete? Chápu to dobře. Dát někam do chladu a minimálně zalévat?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6512) - 147.108 (?), 30.3.2010 19:22

No, podíval ale nic nevypodívnul, takže víme opět nic. Tedy doporučím postup, než mě nějaký orchidejář zadupe. Budem předpokládat, že má období růstu. Tedy do tepla, vlhčete, opatrně zalévejte. Po čase by se měl objevit náznak růstu, třeba začnou růst kořeny. Koncem léta -asi - vyzrávají pahlízy, omezíte zálivku a postupně dáte kytku do chladna. Když se objeví poupata, nevím co dál, ale upřímně, musíte vyzkoušet. Možná na kvetení do tepla, tu chvíli to vydrží a pak zas do zimy až do jara. To je právě problém D. nobile, ta nutnost střídání teplot. Hlavní je vzdušný substrát a NEPŘELÍVAT!!! Tento návod jsem si právě vycucal z prstu a je absolutly without garanty. Zajímavý je, že jsem ani nenašel zmínku o substrátu. Je to divný. Zkusím pátrat dál, ale teď je práce na zahrádce, moc času není.

Edit1. Kytka je světlomilná, co nejvíce světla, ale ne přímé polední slunce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Efertiny - (21) - 51.246 (?), 30.3.2010 21:22
Děkuju vám moc a moc, já jsem taky strašně dlouho hledala informace ale jak říkáte, o substrátu žádná zmínka, a ani o tom zda barevný květináč musí být! D. Nobile je prostě zapeklitá květinka. Patří vám tisíceré díky!!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.29 (?), 2.4.2010 22:58

Dendrobium nobile pěstuju stejně jako druh Phalaenospis, ob den mlžím a jednou týdně zalévám, občas přihnojím a za dva roky mi už kvete po čtvrté, vždycky jí vyrostou nové stonky a na nich potom vykvete, mám jí jako ostatní orchideje na parapetu, je to jen moje zkušenost, třeba jí někdo pěstuje jiným způsobem, dejte jí čas, ona si začne pouštět nové stonky, E

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika