Co zabarvuje květy růží do růžova?



host - 224.13 (?)
9.5.2010 1:04

mám stejný problém, vysadilaj sem na záhod bílou růži a asi po měsíci zrůžověla, kde je problém???

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 248.7 (?), 5.8.2009 11:26, zobrazeno: 7463x

Dobry den,
chci se zeptat, zda tak jako nektere prvky zbarvuji kvety hortenzii do modra, co zbarvuje kvety ruzi do ruzova? Pred par lety jsem si koupila v obchode ruzi - mela syte merunkovou barvu, po ruzove nebyla na kvetech ani stopa. Kdyz jsem si ji vysadila na zahradce, kvety maji nahle zabarveni dost do ruzova. Vloni jsem si zasadila ruzi odrudy Gloria Dei, ktera ma byt zluta jen s ruzovym nadechem. Ta moje je ovsem vic ruzova nez zluta... takze mi pripada jako by tam v zemi byly nejake prvky co podporuji ruzove vybarveni u ruzi... nevite nekdo o co se jedna?
Dekuji za odpovedi.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 145.195 (?), 5.8.2009 12:45

zalívat červenou paprikou (poměr 1 lžička na 10 l vody)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 145.195 (?), 5.8.2009 12:49

dáváme louhovat slupky od banánů a zalíváme tím(je to na podporu barvy květů) nebo ty slupky zakopejte na záhon

Magda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.20 (?), 5.8.2009 13:07
Červenou barvu růží způsobují antokyany, žlutá barva je způsobena karotenoidy (hlavně xantofyly). Jak podpořit tvorbu karotenoidů (ty vašim růžím zřejmě scházejí), nevím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 144.123 (?), 5.8.2009 23:57

Horke pocasi ma velky vliv na barvu kvetu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 143.205 (?), 6.8.2009 7:57

Co zbarvuje květy růží do růžova,  Jednoduše řečeno je to slunce.

Chem. reakce v lístcích květů, která spočívá v tom, že se xanthofylyn, tj. přírodní barivo v rostlině způsobující žlutou barvu(něco jako zel. chlorofyl) světlem stává nestabilním a mění se na jiné látky, se změnou barvy.  Více viz WIKIPEDIE.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 243.20 (?), 6.8.2009 10:53
To však platí jen pro květy, jejichž červený odstín je způsoben přítomností karotenů (měsíček, afrikány, tulipány...). Červená složka květů růží je však způsobena antokyany, což jsou ve vodě rozpustná barviva, která s karoteny (rozpustné v tucích) nemají téměř nic společného.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 143.218 (?), 13.8.2009 7:17

Určitě máte pravdu, nicméně otázka zněla, proč se oranžová příp or žlutá barva růží mění na růžovou.  A čím je to způsobeno.   Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.7 (?), 15.8.2009 15:09

Dekuji vsem za odpovedi, asi to bude tim nedostatkem karotenoidu, protoze mi vykvetla dalsi ruze, ta mela byt syte oranzova a misto toho je takova ruzovooranzova, takze opet ji asi chybi to zlute barvivo.
Dekuji vsem za zajimavou a poucnou debatu - kdo by rekl co vse ma vliv na barvu kvetu ruzi...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 224.13 (?), 9.5.2010 1:04

mám stejný problém, vysadilaj sem na záhod bílou růži a asi po měsíci zrůžověla, kde je problém???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika