Co je to za rostlinku?



dana smékalová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 144.98 (?)
3.12.2008 21:32

Tak se nezlobte, podle fotky se mi zdálo podobné.Ale jsou krásné, že jo.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
Monika H. - (28) - 39.191 (?), 3.12.2008 13:35, zobrazeno: 8431x

Dobrý den, prosím o pomoc-nezná někdo tuto rostlinu? Manžel mi ji přinesl z květinářství a nevěděl její jméno. Roste z jakéhosi kokosu (ořechu) ve tvaru kosočtverce, který je tvrdý a hladký, bez jakýchkoliv vláken, každým rokem povyroste o jedno patro, listy jsou tuhé, kožovité, tmavě zelené barvy-rostou v patrech zpravidla po 3 listech vždy proti sobě. Nekvete, aspoň zatím ne, přikládám foto. Ještě zmíním, že při zakoupení byl kokos zasazen nad hlínou, v hlíně je pouze kořen, tak jsem ji takto opět přesadila, daří se jí báječně, jen to jméno mi chybí, abych se o ní dozvěděla více. Děkuji všem.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
dana smékalová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 144.98 (?), 3.12.2008 19:02

skuste si zadat ADENIUM jestli je to ta kytička, náhodou jsem to našla na GOGLU, zdá se mi to stejné nebo podobné?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Monika H. - (28) - 39.191 (?), 3.12.2008 21:19

Myslíte ADENIUM-pouštní růže? Nic jiného jsem tam pod tímto názvem nenašla, to není ona, listy mé rostliny jsou poměrně velké, cca 20 cm velké, zvětšují se úměrně tomu, jak rostlina roste.  A ani nekvete, oproti adenii, která má krásné květy. I tak vám děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
dana smékalová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 144.98 (?), 3.12.2008 21:32

Tak se nezlobte, podle fotky se mi zdálo podobné.Ale jsou krásné, že jo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 3.12.2008 22:30

Dávala jsem Vám sem včera odkazy na fotky na Google + 1 fotku, nechápu, proč to vymazali, nebyly to žádné obchody. Nechtěla jsem sem tolik fotek vkládat, hledala jsem to dost dlouho a chtěla Vám ulehčit práci. Co se dá dělat... najděte si "Ficus cyathistipula". Lída

p.s.U některých fikusů je nad zemí něco jako hlíza - zdužnatělý kořen v místě přechodu do kmínku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 180.65 (?), 4.12.2008 17:01

Dobré odpoledne. Monice H.:  Nemohl by ten tvrdý útvar být zásobním orgánem ze zesílené části kořene - kaudexem? Podívala bych se mezi sukulenty, tam je nejčastější. Kaudex ale mohou mít i jiné rostliny. To už někdo přede mnou napsal. Předpokládám, že to není zbytek semeníku. To byste jistě poznala.  Přeju hodně trpělivosti a zdar při hledání.  Libuše

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 186.98 (?), 5.12.2008 9:52

Hezký den, tak podle mě se jedná o Barringtonia asiatica. Je to tropický strom dorůstající výšky okolo 20m, roste na pobřežních Indie, Madagaskaru, severní Austrálie, Filipín a Plynésie.

Šárka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Monika H. - (28) - 39.191 (?), 5.12.2008 11:05

Ano, je to Barringtonia asiatica!!! Moc moc děkuji, jste génius, jen jsem našla moc málo odkazů na tuto rostlinu, jen samé fotky, nevíte, kde bych našla nějaké texty - jak pěstovat, popř. stříhat atd...? Pokud s touto rostlinou máte osobní zkušenosti, prosím vás o nějakou radu. Jinak ty květy jsou nádherné, jen pochybuji, že vykvete i mě v domácích podmínkách.  Ještě jednou díky..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 186.98 (?), 5.12.2008 11:43

S jejím pěstováním zkušenost nemám, takže se spíš pokusim jenom rámcově odhadnout co potřebuje podle jejího přirozeného výskytu. Bude chtít asi hodně světla, i přímého, a vody, zem by neměla nikdy proschnout. Do substrátu bych přidala dost písku a třeba i něco štěrku, aby při tak hojné zálivce nežila v bahně. A protože roste na pobřežích, tak by neměla mít problémy se zasolením, proto se nemusíte bát přikrmovat jí hnojivem. A asi by se jí nelíbilo nějaké výrazné kolísání teplot. Myslím, že běžná pokojová teplota by jí mohla vyhovovat, a zkuste ji občas rosit.

Šárka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Lib. - (22) - 180.65 (?), 5.12.2008 14:07

Šárko, to je úžasné.

Takže ten útvar při bazi kmínku je opravdu semeno. Když díky Vám vím, že jde o Barringtonia asiatica, je to jasné. Ale jak jste na to přišla? Jak jste postupovala? Máte můj obdiv.  Zdraví Libuše

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika