Čemu se bude dařit pod ořešákem?



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?)
18.11.2014 12:31

Máte pravdu, kompost je požehnáním pro plodnost ořešáku (proto jsem výše mluvil o symbióze) ale ořešák je sousedův, tak proč by jste jej živili. Jenže jako je kompost požehnáním, pak zpevněná plocha mu ubírá vzduch pro dýchání kořenů a často i vodu. Pokud se tedy mohu přimluvit, tak volte radši prostý mlat (když se tráva vyšlape a nic jiného tam neroste, zůstane prostě holý mlat).

blush

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
host - 248.131 (?), 17.11.2014 19:19

Pod ořešákem mám z jižní strany jostu, tavoly, mahónii, proso, hosty, trojpuk, bobkovišeň, petrklíče, japonskou azalku, uvulárii, brslen, tavolník...- prostě kus okrasného záhonu, ze severní strany trávu.            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 146.249 (?), 17.11.2014 19:42

:-)  vidím, že názory jsou různé. Něco zkusíme a uvidíme, co z toho bude. Plochy na sběr spadaných ořechů bude i tak dost - jde jen o pruh hlíny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 18.11.2014 9:43

Pod ořešákem se v létě dobře dařilo mi. Měl jsem tam trávník, kus dlažby, lavičku, stolek, křeslo a lehátko. Strávil jsem tam hodně hezkých horkých slunečních dnů.

Pod jiným ořechem byly stromkové angrešty a josta. Těm se tam taky celkem dařilo a i se pod nimi daly sbírat ořechy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 152.25 (?), 18.11.2014 9:55

:-)))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 40.135 (?), 18.11.2014 10:27

nejlepsi je tam mit posezeni protoze tam neotravuji mouchy pokud je to nevhodne tak kompost

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 152.25 (?), 18.11.2014 11:27

Kompost není úplně vhodný, je to ve dvoře blízko domu, raději bych tam měla něco krásného. :-) Budu optimista a pokud tam spoustě lidí roste v podstatě cokoliv (stínomilného), tak co by nám nerostlo.

A když neporoste, uděláme tam dlažbu a posezení. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 18.11.2014 12:31

Máte pravdu, kompost je požehnáním pro plodnost ořešáku (proto jsem výše mluvil o symbióze) ale ořešák je sousedův, tak proč by jste jej živili. Jenže jako je kompost požehnáním, pak zpevněná plocha mu ubírá vzduch pro dýchání kořenů a často i vodu. Pokud se tedy mohu přimluvit, tak volte radši prostý mlat (když se tráva vyšlape a nic jiného tam neroste, zůstane prostě holý mlat).

blush

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 152.25 (?), 18.11.2014 13:16

Ale to já zas až tak neřeším, co přiživuji z našeho, jen to tam bude chtít něco pěknějšího na pohled. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 18.11.2014 13:26

Stejně byste přiživovala to, co pak spadne k vám.laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Františka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (164) - 176.163 (?), 18.11.2014 20:02

Mě pod ořešákem krásně roste z keřů cesmína ale pokud tam sbíráte ořechy tak raději na kmínku píchá jako čert ta mahonie je tam snad 50 let ještě po babičce, ale stejný problém se sběrem ořechů. Z kytek rozrazil to je nezmar mám víc druhů čemeřice denivky floxy juka čistec kosatce sibiřáky lupina moc mi tam nešly bohyška až na dvě vyjímky   a nesmím zapomenout na jarní cibuloviny. Vše je asi 3 metry od kmene a dál strom má asi 50-60 let. Co si pamatuju tak tam rostla u plotu také popínavá růže nějaká starší odrůda a šeřík a konvalinky bohužel se rozšiřovala cesta tak už tam nejsou. A ta tráva tam taky moc neroste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika