Callistemon - štětkovec



david.figs - (17) - 50.44 (?)
9.11.2008 16:31

Štětkovec jsem si koupil cca 20cm velký.

Trošku povyrostl, doufám, že až ho na jaře volně vysadím, že poroste rychleji... Jak roste rychle vám??

Mladý štětkovec
Mladý štětkovec
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
      
host - 189.234 (?), 21.9.2007 20:13
Štětkovec je opravdu úchvatná kytička. Mám ji sice prvním rokem, ale byla jsem z ní nadšená. Přízemní mrazíky se blíží - co myslíte, už ze zahrady domů? A předtím ostřihat, nebo nechat jak je? A jak plánujete často zalévat? Přátelům štětkovce zdar!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 34.244 (?), 22.9.2007 9:44
Mate nekdo zkusenosti s pestovanim callistemonu ze semen prosim? Poradte, dik, Iv.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 154.108 (?), 24.9.2007 7:25
Doporučila bych spíše koupit hotový štětkovec v zahradnictví, rychlá radost - dvojnásobná radost :-) To ovšem až na jaře.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 228.70 (?), 26.9.2007 7:43
Štětkovec jsem si koupila na prodejní výstavě ve Věžkách. Prodávající mi sdělila o pěstování toto: Pěstuje se podobně jako Oleandr. Na zimu do chladné místnosti, starší rostlina do sklepa. Koupila jsem si mladou rostlinku, tak ji dám na zimu do místnosti. Zasadila jsem ji do květináče na slunné místo a zalévala. Zatím je hezká, uvidím jak přežije zimu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 245.37 (?), 16.5.2008 19:37

Dobrý den, moc se mi líbilo vaše fórum o štětkovci. Už uplynul delší čas, je jaro 2008 a mě by zajímaly vaše zkušenosti s pěstováním, přezimováním, stříháním... atd. Dnes jsem si také koupila tuto rostlinu a je nádherná. Díky Milena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 218.230 (?), 21.5.2008 14:48
Štětkovec jde poměrně dobře řízkovat. Zásada je, že nesmí nikdy vyschnout, z toho už se nevzpamatuje.Už jsem jich takto zabila přes hlavně zimu povícero. Naštěstí vždycky nějaký ten řízkovaný přežije.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 70.64 (?), 3.6.2008 22:54

Zdravím,

na tuto zajímavou rostlinku jsem narazila v jižní Francii. Neodolala jsem a otrhala si z odkvetlých květů semínka. Máte prosím někdo konkrétní zkušenost s tím, jak z nich vypěstovat rostlinu a zda to vůbec jde? Moc děkuji za odpověď.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 73.175 (?), 30.8.2008 11:15

Dobrý den, štětkovec jsem si koupila včera v obchůdku v Brně. Paní mě ujišťovala, že i na zimu můžu nechat venku. Jen zakrýt jehličnanami, tak jak se zazimují i jiné rostliny. Nyní se ovšem všude dočítám, že štetkovec musí na zimu dovnitř. Chtěla jsem stálezelený keř na zahradu a né do květináče. Prosím, máte někdo zkušenost s přezimováním tohoto keříku venku? Děkuji moc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
david.figs - (17) - 50.44 (?), 9.11.2008 16:31

Štětkovec jsem si koupil cca 20cm velký.

Trošku povyrostl, doufám, že až ho na jaře volně vysadím, že poroste rychleji... Jak roste rychle vám??

Mladý štětkovec
Mladý štětkovec
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.81 (?), 13.1.2009 20:56

Rozhodne bych ho nenechavala v zime venku na zahone a uz vubec ne v enku v kvetinaci, radeji jej nechejte doma pri tepl.okolo 16stupnu, je to jistejsi mam ho take doma a a dari se mu dobre.mene ho zalevam jelikoz"odpociva"a je v chladnu, pry se ma zkratit po odkvetu, potom znovu obrazi, ja jej jeste nezkratila, ale zkusim to udelat nyni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika