Příspěvky uživatele - david.figs

Palmy ve volné půdě, 28.4.2009
Zdravím, bydlím v Odoleně Vodě a letos sázím spoustu palem do volné půdy... Jinak ty palmy u Veltrus, myslím že to tam trochu znám, když občas jedu na kole kolem Vltavy, tak se vracím nahoře nějakou vesnicí a je tam u bazénu více palem.
O jakou palmu se jedná?, 1.1.2009
Na prvním obrázku je phoenix canariensis a na druhém je chamaerops humilis. David
Druh palmy?, 20.12.2008
na 100% je to washingtonia.
chorvatská palma, 20.12.2008
Phoenix dactylifera je odolný - 12°C, Phoenix canariensis je odolný -10°C. Oba dva druhy se zimním přikrytím by měly přežít, jinak Phoenix canariensis roste opravdu v Praze ve volné zemi.
chorvatská palma, 13.12.2008 Obsahuje fotku
V Praze roste na jedné zahradě spoustu palem ve volné zemi, dokonce i phoenix canariensis.Má docela silný kmen a na zimu má pouze malý kryt.
chorvatská palma, 2.12.2008
V Praze u jednoho pěstitele, který pěstuje mrazuvzdorné palmy jsem viděl datlovník kanárský (phoenix canariensis) ve volné zemi, měl už krásný kmen a byl poměrně velký na to, že mu je pouze 12let. Datlovník roste velmi rychle a je docela... celý příspěvek >
mandarinka - roubování, 22.11.2008 Obsahuje fotku
Před necelým rokem jsem vysel pár semen mandarinek a citronů... Nyní mám cca 20cm keříky.
Fíkovník, 22.11.2008 Obsahuje fotku
Zdravím, mám několik jednoletých fíkovníků.
Banánovník - Musa, 22.11.2008 Obsahuje fotku
Mám několik druhů banánovníků. Tomu největšímu začaly odumírat listy a nakonec odumřel celý. Naštěstí po sobě zanechal několik odnoží.
Tlustice, 22.11.2008 Obsahuje fotku
Na jaře jsem dal tlustici ven, ale teď na podzim už i mrzlo a tlustice tento mráz nevydržela. Naštěstí mám ještě jednu doma.
Ananas, 22.11.2008 Obsahuje fotku
Zdravím vykroutil jsem z plodů ananasu vrcholové růžice a vyrostlo mi několik ananasovníků.Jeden odumřel a vyrostla z něj odnož. Pěstování ananasu je velice jednoduché!
přezimování agave, 22.11.2008 Obsahuje fotku
Agave americana je mrazuvzdorná do cca -10°C, U několika pěstitelů už v ČR přežila přes celou zimu venku. Existuje ale spoustu druhů agave, které jsou mrazuvzdorné(např.Agave neomexicana, agave utahiens,...) a ty by vám měly přes zimu při suchu... celý příspěvek >
plod opuncie, 22.11.2008 Obsahuje fotku
Zdravím, Opuncie se dají rozmnožovat tímto způsobem, ale jednodušší je řízkování článků. Když rozříznete plod opuncie, je plný semen, která se musí vyndat kávovou lžičkou a očistit.Výsev je možný do kaktusové zeminy.
Callistemon - štětkovec, 9.11.2008 Obsahuje fotku
Štětkovec jsem si koupil cca 20cm velký. Trošku povyrostl, doufám, že až ho na jaře volně vysadím, že poroste rychleji... Jak roste rychle vám??
Jak pestovat pokojovy bananovnik a co chce, 9.11.2008 Obsahuje fotku
Zdravím, cca půlmetrový banánovník mi udělal dvě odnože, a potom odumřel. Nevím proč, některé odrůdy mi jdou a některé zcela odejdou.
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika