Callistemon - štětkovec



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 206.152 (?) 
19.1.2009 8:20

Semena se vysazuji spis do piscite pudy a udrzuje se vlko ale ne mokro a aby melo teplo.Kvete jenom jednou za rok. Je odolny i na -5 ale jen sem tam snih mu taky nevadi kdyz napadne a hned roztaje ale kdyz porad mrzne tak se mu to neliby. Ma se hnojit na jare a na podzim s hnojivem ktery obsahuje malo fosforu.Elina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 163.74 (?), 8.2.2009 18:21

Take mam stetkovec aby kvetl tak se ma ostrihat po odkvetu-na podzim-,a uz v lednu dat do teple mistnosti aby se drive probudil, zacit vice zalevat a ven dat po zmrlych.Pak zacne drive kvest.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.130 (?), 20.4.2009 14:34

Dobrý den, v roce 2007 (10.7.) jsem napsala příspěvek na toto téma. Nyní jsem si přečetla další příspěvky a nedá mi to, ozvat se znovu. Ten štětkovec stále ještě mám, zapěstovala jsem ho loni na kmínek, už je to docela pořádná rostlina (cca 80 cm). Včera jsem ho přendala z chodby ven na zvykání. přesadila do čerstvé země - jak jsem již tenkrát psala pořád používám stejnou kombinaci. Obsypávám ho drobnými oblázky proti nadměrnému vysychání země. Daří se mu takto pořád dobře a až pokvete, pošlu foto.
Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ella - (7) - 223.132 (?), 21.4.2009 0:28

Po precteni jsem si rekla ze vas asi trochu s temy navody na pestovani strasi.Tato rostlina je mnohem odolnejsi nez vam rikaji, ja ziju v Australii nase nadmorska vyska je 1200 metru, pada snih a mrzne nase stesti je v tom ze snih dlouho nezustane lezet a pres den se otepli.Mam dva kere zasazene venku a zimu prezijou v pohode, nestriham je necham to ne prirode ale muzou se zastrihavat.Ella

Calistemon
Calistemon
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.185 (?), 27.5.2009 11:52

Dobrý den,

dostala jsem loni malou rostlinku, vypěstovala jsem do kmínku ale vůbec nevypadá, že by se chystala kvést. Netuším proč. Kvete až po několika letech?

Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.123 (?), 27.5.2009 12:10

Asi bude potrebovat vic casu aby si utvorila korunku.Mozna ze odstranovanim vetvicek ty ktere pokvetou jeste nejsou dobre vyvinute.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.5 (?), 7.6.2009 8:12

Také jsem si před několika lety koupila malou rostlinku. Za celou dobu co jsem ji měla nekvetla. Asi po 5 letech jsem ztratila trpělivost a vyodila jsem jí. Pak jsem si koupila již kvetoucí keřík, a ten kvete každý rok.
Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.226 (?), 8.6.2009 13:38

Dobrý den

koupila jsem si loni malou rostlinku s jedním květem a když odkvetla tak jsem ji selou zakrátila.Letos mi kvete úžasně na všech výhoncích

 Jarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
papaya - (27) - 147.174 (?), 21.5.2011 15:55
Callistemon laevis - štětkovce volně vysazené - Volně vysazenou rostlinu musíme na zimu patřičně zabezpečit. V předchozích dvou zimách stačilo jen vysoko zahrnout kořeny např. mulčem, listím apod. a zbytek rostliny schovat do několikanásobné vrstvy netkané textilie. Ovšem letošní zima byla poněkud drsnější a takto zazimovaným rostlinám omrzla koruna, což by tak nevadilo, ale co hůř, mráz roztrhal kmínky. Ty rostliny, kterým jsme kromě zábalu do netkané textilie udělali sice poněkud nevzhledný domeček z pletiva, vystlaný slámou a zastřešený starým slunečníkem, se tváří zatím zdravě (doba zveřejnění této aktualizace - únor 2009). toto udává jeden z prodejců, má někdo opravdu zkušenosti s celoročním pěstováním venku v zemi? dále bych se chtěl zeptat jestli je možné v tuto roční dobu udělat si náhradní řízek a kde ho nechat zakořenit jestli stačí jako vrba ve vodě či jinak. děkuji za informace Petr
Callistemon laevis venku
Callistemon laevis venku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.206 (?), 29.10.2009 7:31
dobry den, ja jsem si vypestovala stetkovec ze semen, koupenych pres net, takze to jde!!! rostlinky jsou zatim asi 30cm velke, tak uvidime coz toho jeste vzejde
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika