Zima v době květu třešní



host - 11.140 (?)
3.5.2013 22:12

Do dneška je to stále stejné. Sem tam se maximálně ukáže ojedinělý čmelák nebo divoká včela, ale to nebude stačit. Doufám v následující dny, okvětní lístky ještě neopadávají.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 11.140 (?), 29.4.2013 23:28, zobrazeno: 3052x

Vím, že mnohé to zarazí, ale u nás už 3 dny je 10 - 13 st. C. Včely nelétají a to v době, kdy naplno rozkvetly rané třešně. Mám bílými květy obalenou Kaštánku, rozkvetla v sobotu a od té doby jsem jen dnes viděl několik čmeláků a ti to nevytrhnou. Vypadá to, že min. ještě zítra bude zima. Nevím jak dlouho ještě třešeň pokvete, aby vůbec včely stihly opylení. Z poloviny jsou rozkvetlé i chrupky (Van, Kordie a Lapins). Jen Lapins je samospašná, tam se nebojím. Od středy snad bude tepleji. Jsem z Rakovníka. Wenzel

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 92.38 (?), 30.4.2013 8:30

Je otázkou, zda samosprašný Lapins se bude umět opylit bez přítomnosti hmyzu. Samosprašné odrůdy jsou opylitelné vlastním pylem, nikoli automaticky větrosnubné.
Samotné zimy bych se bál méně než trvalého deště v době květu. Zvlhlý pyl může ztratit klíčivost

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 30.4.2013 8:53

Dnes jsem se byl podivat na tresen, je jak nevesta, ale videl jsem jednu vcelu, vcera to bylo o neco lepsi.Cmelaku je tento rok o neco min nez loni.Vcel samotarek taktez poskrovnu.Takze nezbyva nic jineho nez papirnictvi a koupit si strecek a hned dva, do kazde ruky jeden.Pyl budu brat od sousedalaugh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 30.4.2013 11:25

Nad stejnou situací jsem se zamýšlel o víkendu - podmínky prakticky stejné, oblast ne tak vzdálená od Rakovníka (Žatec). Teď závidím současné počasí na jižní Moravě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 11.140 (?), 3.5.2013 22:12

Do dneška je to stále stejné. Sem tam se maximálně ukáže ojedinělý čmelák nebo divoká včela, ale to nebude stačit. Doufám v následující dny, okvětní lístky ještě neopadávají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika