Výsadba třešně do jílovité půdy



host - 12.41 (?) 
4.11.2022 22:08, zobrazeno: 909x

Dobrý den, kvůli nedostatku místa jsem si koupila třešeň na slabě rostoucí podnoži GISELA 5. Moje zahrada se bohužel nachází v místě, kde je jílovité podloží, svrchní vrstva ornice sahá jen do hloubky cca 20 cm a proto mám teď obavy, že se stromku nebude moc dařit. Mohli byste mi prosím poradit jak třešince nejlépe pomoct v počátečním růstu? Jak velkou jámu bych měla vykopat, bylo by vhodné udělat nějakou drenáž? Zasypávat budu vlastním kompostem promíchaným s původní zeminou v poměru 1:1, stromek je v kontejneru o obsahu 7litrů. Děkuji Monika

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.216 (?), 4.11.2022 22:53

S jámou neporadím (pochopitelně čím větší, tím lepší a drenáž naspodu třeba z odřezků silnějších klacků by asi neškodila), ale hlavně - pokud bude kontejner prokořeněný, rozvolněte povrch balu, jinak nebudou moci nové kořínky prorazit ven a stromek bude živořit...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.196 (?), 5.11.2022 8:17

Moniko, vytvořte kopeček z kvalitní zeminy-cca půl až jeden metr nad okolní terén-do jeho středu stromek vysadíte. Opatřete ho vyšším, dobře do podloží zatlučeným, pevným kůlem. Alespoň první zimu dbejte na zvýšenou ochranu kořenů před promrznutím-nakrytím chvojím, větší vrstvou listí či kombinací obého nebo podobných materiálů. Rada p.Lídy ohledně balu je yes,SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika