Višeň



Chulli - (1) - 110.96 (?)
1.3.2014 22:40

Dobrý den, sice tady ten dotaz již padl, ale nenašla jsem odpověď. Kde se dá koupit stará odrůda Vackova? Měli jsme ji doma celé moje dětství a podle mne to byla ta nejlepší višeň. žádná jiná tak dobrá bohužel není. Veliké šťavnaté plody výborné na přímou konzumaci, šťávu i kompot. Poradí mi prosím někdo, kde bych ji mohla koupit? Děkuji.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
host - 178.235 (?), 3.7.2013 22:07

Vyzkoušejte a přesvědčete se.Pokud plody nezmizí v zobácích ptáků.Vrtule třešňová je přemnožený škůdce také proto, že se ovoce nesklízí a nechá spadnout pod stromy.Její koloběh života je pak jednoduchý, téměř bez překážek.Jedině snad povápnění a zrytí půdy pod stromy pomůže.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 136.41 (?), 15.8.2013 19:37
Martino zdá se, že Eshop Sta... vyslyšel vaše dotazy a pro podzimní nabídku připravil višeň šitou přesně na vás. Odrůda Maliga - je prý sladkokyselá, samosprašná, obří plody dozrávající v červnu a jako bonus ještě má být malého vzrůstu :-) No to už je snad maximum, víc si malozahrádkář nemůže ani vysnít. Víte někdo něco víc o této odrůdě? Jindra
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Chulli - (1) - 110.96 (?), 1.3.2014 22:40

Dobrý den, sice tady ten dotaz již padl, ale nenašla jsem odpověď. Kde se dá koupit stará odrůda Vackova? Měli jsme ji doma celé moje dětství a podle mne to byla ta nejlepší višeň. žádná jiná tak dobrá bohužel není. Veliké šťavnaté plody výborné na přímou konzumaci, šťávu i kompot. Poradí mi prosím někdo, kde bych ji mohla koupit? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 161.158 (?), 3.3.2014 11:35

Výše je psáno, že ji udržuje šlechtitelská stanice Těchobuzice. Taky se tam chystám. Mívali jsme(nejmíň 45 let) v Praze dvě Vackovy sladkovišně - pamatuji je jako dospělé stromy, plodily ve druhé půlce července a docela bohatě a nikdy nebyly nemocné. S tím vytrháváním pecky se šťopkou to nebylo nijak dramatické. Chtělo to jen trochu opatrnosti při sklizni. Kromě jídla za syrova se daly skvěle mrazit - rozmražené byly jako čerstvé a výborné do knedlíků, koláčů apod. Musela jsem dát oba stromy pryč kvůli stavbě garáže a už druhým rokem sháním nové...

Díky tomu pánovi, co je objevil!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 227.44 (?), 24.3.2014 5:33

Tá garáž za to nestála.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 181.11 (?), 6.10.2014 20:26

dobrý den..moc prosím o rychlou radu zdejší zahrádkáře a sadaře..ráda bych během října zasadila višeň..hledám a hledám, ale některé informace nemůžu najít.."moje" višeň musí splňovat následující: nadmořská výška 600m.n.m. (bydlím na šumavě)..tedy musí být odolná proti mrazům a to i ve květu..také u mě koncem srpna již nedozraje :-(..a také odolná proti monilióze..ráda bych dobrou kyselku s tmavými plody na podnoži gisela nebo colt..nemám mnoho místa..a jako bonus bych si přála aby neměla převislé větve..já vím..teď si říkáte, že j spadla z višně.:-)..ještě ne..najít víc inormací než jen v kterém višňovém týdnu zraje je někdy nemožné..tak..myslíte, že je takový nákup v naší republice možný?..na slovensku nabízejí i dvouleté stromky..ale..:-(..to máte eura..to máte dobu dodání..a pak j ani nezjišťovala jestli by jí k nám zaslali..názvů je hodně..: gerema, vanda (nebo wanda?), northstar, oblačinka, pandy..už se mi to plete..:-(prosím poraďte..děkuji za všechny odpovědi..jarika hejralová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 181.11 (?), 6.10.2014 20:47

..ještě j zapomněla..musí být samoopelivá jak říkají na slovensku..:-)..děkuji za rady..jarika hejralová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 0.146 (?), 6.10.2014 20:49

zdravím dal bych tam ranější višen například erdo botermo v letošním roce jsem sousedovi v Nocé Peci okukoval zahradku měl tam broskve merunky hrušky jablka a u Švancer kanálu vysazeli od parku puvodní ovocné stromy a to je o 220metru vyš než uvádíte vy tak čeho se bojíte

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 181.11 (?), 6.10.2014 22:22

děkuji za info..érdi bötermö je móóc veliká stějně jako původní odrůdy..:-(jarika hejralová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 6.10.2014 22:56

Velikost se dá udržet dobře vedeným řezem a vhodnou podnoží. Musíte však vybírat odrůdu odolnou proti vyholování. Pokud jsou v okolí jiné třešně, višně nebo střemcha, tak bych ustoupil z požadavku na samosprašnost.S ohledem na nadmořskou výšku bych ale dbal na rannost, tedy optimální by byl 4. třešńový týden (u Vás v srpnu) limitní by byl pak 6 TT (u Vás v některých letech začátek září).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika