Uz nekde uzraly tresne?



host - 234.58 (?)
12.6.2018 18:49

Menší koruny dělá i podnož Colt, ale jen o málo.

Od ktorej podnože má Colt len o málo menšie koruny?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
Janst - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (192) - 6.95 (?), 4.6.2018 20:22

Letos byli Kaštanka a Burlat prezrále již 25.května. Kaštanka vydrží lépe na stromě, Burlat chytal hnilobu.Má nekdo Karešovu, jaká je to odruda v porovnáni s temi dvoma.Zajímam se o brzké kvuli červivosti i kyž Van me láka to je supr trešeň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.238 (?), 4.6.2018 22:48

Vzrůstnost: 1. Karešova, 2. Burlat, 3 Kaštánka
Velikost plodů:1. Karešova, 2. Burlat, 3.Kaštánka
Chuť: 1. Kaštánka, 2. Karešova, 3. Burlat
Schpnost k přepravě: 1. Burlat, 2.Karešova, 3. Kaštánka
Vhodnost na kompot: 1. Burlat, 2. Karešova, 3. Kaštánka
Odolnost k pukání za deště: 1. Kaštánka, 2. Karešova, 3. Burlat
Vhodnost na kvas: 1. Kaštánka, 2. Karešova, 3. Burlat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Janst - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (192) - 227.29 (?), 12.6.2018 16:22

DObrý popis, vidím že do třešní se rozumíte líp jako do jablek.Třešeň je nejlepší ovoce a nesklame.Teď pred týdnem byli na tržnici moc veliké srdcovky, jaká je to odruda? A taky višne takové chutné ne moc kyselé jaká je to odruda, nebo prodejci nic neprozradí když se zeptám. Mám Meteor Korai ješte není, zatým nemela ani kilo urody a má vyše deset let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Janst - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (192) - 227.29 (?), 12.6.2018 16:35

Jaké jsou podnože na trešne takové malé neco podobné jako M9 u jabloní.Burlat mám Vtáčiu a Kkaštanku nejaký menší podnož koruna má 4X4m, neco menšího bych chtel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 12.6.2018 17:03

Kupte si třešeň na Gisele 5 nebo 6. Stromek bude malý. Menší koruny dělá i podnož Colt, ale jen o málo. S mahalebkou pod třešně zkušenost nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.58 (?), 12.6.2018 18:49

Menší koruny dělá i podnož Colt, ale jen o málo.

Od ktorej podnože má Colt len o málo menšie koruny?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.186 (?), 12.6.2018 22:39

Colt je mezidruhovým křížencem třešně a višně (amarelky). Višně na něm rostou o málo bujněji než když by byly pravokořenné a třešně o máličko mírněji, než když by byly pravokořenné (například namnožené řízkováním nebo kopčením). Důležité je, že habitus a plodnost zůstávají stejné, jen se zkracuje velikost ročního přírůstku a tím je koruna kompaktnější.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Janst - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (192) - 225.230 (?), 24.7.2018 12:44

Trešne a višne se dají množit rízkováním a potápením? To se mi povedlo jenom s ribízem a s jablonemi to skouším a ne.A jak to udeláte to kopčení u ovocného stromu, máte tak nízko konáre že je mužete zahrabat do zeme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.187 (?), 25.7.2018 10:13

Kopčení je myšleno tak, že si založíte matečnici, která má habitem růstu pramálo společného s klasicky vedeným tvarem ovocného stromu. Z hlediska technologie kopčení je jedno, jestli množíte podnožovou sortu a nebo přímo ušlechtilou odrůdu.

U jabloní se mi bezděčně řízkování podařilo. Měl jsem roubovance ořešáků a pro jejich zimní/jarní ochranu jsem potřeboval schovat je do hrůbku na dobu než pomine hrozba jarních mrazíků. Proto, abych je při odhrabávání hrůbku nepoškodil, tak jsem vedle každého zpíchul jabloňový prýt. Ty konkrétní jsem měl z školky, kde jsem nad místem očkování s ponechanou patkou odstříhával vršky. Cca 60 cm dlouhé byly 20 cm v zemi, 20 cm v nahrnutém hrůbku a méně než 20 cm koukalo jako označník nad povrchem hrůbku. No a 16 z 22 zakořenilo a přežilo i následující zimu.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Janst - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (192) - 225.170 (?), 26.7.2018 17:50

A jak si založím matečnici pro kopčení?

Co to je roubovanec ořešáku?

To jako že jabloňové pruty jste zapíchnul do zeme a ujali se? To delám každý rok když strihám stromky, zapíchnu nekolik prutu do zeme aj vyraší lísty ale potom uhynou a nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika