Uz nekde uzraly tresne?



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 50.101 (?) 
18.5.2018 23:15
Moniliový úžeh - asi bych napsal střední odolnost, bez postřiku bych ji nenechal. Monilióza plodů - nepamatuji se, že by plody nějak moc hnily. Většinou jen mechanicky narušené od ptáků nebo po kroupách.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 18.5.2018 19:02

Asi je to trochu divný, vzývat první švestky v půlce května. Faktem je, že jsem nikdy neočekával, jak mně ty první švestky v červenci budou chutnat mezi těmi všemi meruňkami. Proto ta vzpomínka na Ruth Gerstetter, Herman a Junu. S tím Meteorem Korai je to jako s tím Rivanem. Jsou to ale první plody, takže jakápak kritika. indecision Meteor mi zašel, škoda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (292) - 5.159 (?), 19.5.2018 8:50

U mne na Hlučínsku mi dozrává Aranka, má poměrně bohatou násadu, je úrodná.Mám ji s mezištěpením na višni.Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.152 (?), 19.5.2018 20:13

Dnes jsem sklidil část plodů Kaštánky. Opeřenci jsou ale rychlejší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 21.5.2018 20:47

Karešova s Burlatem, to je panečku jinačí kafe než Rivan. Kdo si počká, ten se dočká. cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
seky - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (153) - 121.128 (?), 30.5.2018 22:02

Zraje někomu v tuto dobu odrůda Karina? Máme (JV Morava-Slovácko) 4letý stromek nyní s několika třešněmi už zralými. Zdá se mi to moc brzo na tuto odrůdu, spíš to bude zřejmě jiná odrůda. Ach jo... Moc jsem chtěla nějakou pozdní třešeň, jelikož máme bezejmennou skorou, v této době již s přezrálými plody, pak ještě Van, ta je ještě zelená.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 167.218 (?), 31.5.2018 13:04

Petr, rivan mi uz zarodil, karesova a burlat su od len jesene na mahalebke, ked si najdete cas, dajte porovnanie rivan/burlat/karesova :)

len tak pre zaujimavost a tiez to viete aj pekne popisat ;)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.251 (?), 31.5.2018 14:27

Rivan - z nich nejranější, o víc než týden, ale velikostí i chutí za oběma zaostává. Na nic jiného než na snězení drobnějších plodů ze stromu se nehodí.
Burlat - výhodou krom chuti a velikosti jsou i tvrdší plody (polo)chrupka, vhodné na zavařování.
Karešova - asi ze všech největší, nejsladší a chuťově nejvýraznější. Oproti současně zrajícímu Burlatu má měkké plody. Z uvedených odrůd jednoznačně nejlepší na pálení.
Burlat i Karešova patří k bujným odrůdám tvořícím velké koruny. Rivan nečerviví vůbec,  Burlat, Karešova a Kaštánka někdy přezrálé plody červíka mají.  
Omlouvám se, nejsem Petr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 31.5.2018 15:08

U nás, SZ Morava 450 m/m, 25.5. začal nazrávat malý stromek Kasandry (cca 1-2 kg), tedy začaly ho trhat děti (masité, výrazná, sladká chuť). 30.5. zachutnaly kosům. Dnes 31.5. úplně sklizeno.
Zároveň bych se chtěl zeptat na zkušenosti se Sweet Early Panaro (doba zrání, chuť). JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 167.218 (?), 5.6.2018 8:09

dakujem za reakciu aj ked ste Milos, a nie Petr :)

rivan u mna zabodoval velmi (uz sa s tym opakujem), ale fakt sme si na nich pochutili, skratka 1. ovocie v tom roku. je presne o mesiac skorsi ako moja stara ceresna.

na burlata a karesovu sa tesim, ale na urodu si este pockam par rokov (zatial len zdviham korunku vyssie)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika