Třešnička neroste



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?)
1.11.2017 10:07

Do jaké půdy byl stromek vysazen? Co tam rostlo před tím? Jak byla připravena jáma?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 19.73 (?), 1.11.2017 0:56, zobrazeno: 5777x

Zasadil jsem třešeň už před čtyřmi roky jako špičák, který jsem za šesti pupeny zastřihl. Příští rok vyrostly kolem čtyřI kosterní větvičky a od té doby má korunka v průměru asi 50cm. za celou tu dobu se téměř nezvětšila, do výšky neroste ani terminál.Na jaře vyraší normální zdravé listy, na podzim opadnou, ale přírůstek žádný!

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 241.241 (?), 1.11.2017 7:24

Také jsem na jaře zasadila kordii na gisele 5 roste s minimální přírůstky a dokonce ten samý rok kvetla, samozřejmě vše opadalo, pravděpodobně na malé přírůstky bude mít vliv podnož, to samé mám u summitu 4- letá krásně květe, plodí, ale s minimálními přírůstky. Oproti tomu keřová višeň carmine jewel, velké přírůstky, během 3- letá krásný keř, již 2x kvetla, letos by měla i plody, jarní mrazík to probral a poté to dokonaly mšice, úplně ty zelené plody vysály, musím to příští rok nějakým postřikem ošetřit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 1.11.2017 8:45

Podpořte růst řezem. Mnohdy nestačí jen provést střih špičáku a konec, ale "výchovně" tvarovat korunku i v následujících 2 - 4 letech (podle růstu). Někdy si třešeň vytvoří sama (bez zázahu) tu nejlepší korunu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 252.217 (?), 1.11.2017 9:48

Ano, podpořit růst řezem, odstranit trávu z okolí,  přihnojit Cerelit s Guánem (podzim) a později ještě listové hnojivo.

A dve roky nenechat plodit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 36.160 (?), 1.11.2017 9:55

Třešně na klasických podnožích jsou dle mého názoru a zkušeností nejméně náročným ovocným druhem na řez. Stačí jen základní povýsadbový a pak už bez zásahu rostou jak mají a není třeba je nijak krotit a vychovávat.
*
Ale jak se chovají na "nových" slabých podnožích netuším.

(Nicméně po mých velmi špatných zkušenostech s těmi obřími stromy které velmi rychle rostou a jen zabírají v sadu místo a velmi obtížně se sklízejí bych, kdyby ještě byla možnost, vysadil bych je znovu jen na co nejnižších možných tvarech a co "nejslabších" podnožích).
A to i když nízkému a krátkověkému ovocné stromoví jsem se vždy ve svých podmínkách a potřebách vždy důsledně vyhýbal...

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 1.11.2017 10:02

Mám kapku odlišnou zkušenost - třešeň tvořila patra příliš blízko u sebe, takže jsem ji musel výhony 2 roky po sobě vhodně rušit, abych zapěstoval patra ve vzdálenosti 80-100cm. Nyní již vytvořila třetí patro, a až od teď ji nechám svobodu. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 1.11.2017 10:07

Do jaké půdy byl stromek vysazen? Co tam rostlo před tím? Jak byla připravena jáma?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 1.11.2017 10:23

Otázka na mě? Byl to jeden z prvních stromků, bez zkušeností, sice jáma byla celkem dobře připravená, půda dobrá, + dodán kompost, ale vysazeno na místě, kde jsem zrušil starou třešeň, která skomírala z důvody ztráty spousty kořenů během stavby domu (přípojky sítí). Patra se tvořila tak po půl metru, takže jsem vždy na jaře zrušil tyto výhony a zapěstoval o kus výš. Nyní již roste krásně, bujně, rány zhojené. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.127 (?), 2.11.2017 19:43

Třešeň by se neměla dávat po třešni z důvodu půdní únavy (nebo vyměnit zem ve větší jámě).           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 158.17 (?), 2.11.2017 20:06

Vím o tom. Přesto roste parádně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika