Třešně - jak chránit před špačky?



host - 178.13 (?)
2.6.2015 9:46

Někdo tady radil natáhnout do koruny vlasce o které špačci zavadí a leknou se. Poděšeně zakřičí a odlétnou. Nemám s tím zkušenost. Zkusil jsem ale nad třešeň pověsit siluetu dravce (rozpětí asi 75 cm) na delším vlasci a vítr s ním pohyboval. Docela to pomohlo. Problém byl, na co to zavěsit, většinou nelze vést ještě metr a více nad korunou stromu nosné lanko. Já jsem využil komín a sousední strom. Jo a loni se mně špačci pustili i do jablek a hrušek. Jsem zvědav, o co to rozšíří letos. Jirka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 134.68 (?), 21.5.2015 15:54, zobrazeno: 33949x

Dobrý den,

máme asi 10-ti letou třešeň Burlat a letos to vypadá, že přečkala všechny jarní mrazíky a budou třešně, ale zase ne tolik, aby to stačilo pro špačky a na ochutnání. Na překrytí sítí je už strom veliký a závěsných strašáků se špačci nebojí. Předloni jsme vyrobili strašáka ze silulety dravce (kovový výlisek) se zavěšenými CD a fáborky, připevnili na vysokou tyč a výsledek opět k ničemu. Fungovalo to chvilku, špačci sice měli strach nalétat z výšky, tak to vzali po zemi a spořádali opět úplně vše co začlo jen trošičku růžovět.

Na internetu jsem našla Solární odpuzovač ptáků Dema VS 1500, který funguje na bázi ultrazvuku. Máte s tím někdo zkušenost??? Používá se to i do vinic a sadů, ale neznám nikoho kdo by měl praktickou zkušenost s tímto odpuzovačem ptáků, tak doufám, že se tady někdo najde a napíše.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 231.162 (?), 22.5.2015 7:36

no můj soused si něco podobného udělal už za komančů, po cca dvaceti secundách to vydalo pukavej zvuk, fungovalo to

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 31.10 (?), 1.6.2015 16:22

Tohle by mě také zajímalo. Máme tři třešně, které dozrávají postupně, jsou už hodně vysoké. Třešní je na nich spousty, ale ani jeden rok jsme si na nich nepochutnali. Špačci je sklidí ještě než úplně dozrají. Kdyby mi nechali alespoň košíček na jídlo a košíček na marmeládu, ale oni to sežerou během jednoho dne do poslední třešínky.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 84.18 (?), 1.6.2015 17:53

Máme starší třeše, která rodí tak brzo, že nejsme schopni plody před špačky a kosaky uhlídat. Je to boj o hodiny a ne dny.Nic nepomáhá, pouze být rzvhlejší než špačci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 31.10 (?), 1.6.2015 18:11

Nejde být rychlejší než špačci. Již nyní je špačky třešeň obalená, přičemž je na ní pouze pár narůžovělých třešní. Tedy ty už nejsou, zůstali zase jen ty zelené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 1.6.2015 22:45

Jedinou pomocí, co znám, je nepěstovat rané odrůddy. V době zrání pozdních chrupek už jsou ptáci asi třešněma přežraní, takže je tolik neberou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 31.10 (?), 2.6.2015 8:23

Mám vedle sebe tři třešně (viz. foto) a každá dozrává v jinou dobu, v jinou i kvetou... loni dvě zmrzly, ta nejranější a ta trochu pozdní, nezmrzla jen tan nejpozdnější, tu ale sežrali špačci... špačci létají postupně, jak dozrávájí jednotlivé odrůdy... vedle těch třešní je ještě letní jabloň a tu sklidí také... vůbec jim nezáleží na tom, jestli jsou třešně ranné nebo pozdní... třešně jsem nesázela já, dům jsme koupili už s třešněmi a myslím, že jsou tady hezkých pár let, mají přes 10 m... je mi líto je porazit, když jsou tak veliké... otázka nebyla, co pěstovat, ale jestli funguje ten solární plašič

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zden1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 196.223 (?), 2.6.2015 9:20

Pokud ten solární plašič funguje na podobném principu jako ultrazvukový plašič Dermax Bird, pak jsou to vyhozené peníze. Ptáci si na ten zvuk velice rychle zvyknou a budou ho ignorovat. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.13 (?), 2.6.2015 9:46

Někdo tady radil natáhnout do koruny vlasce o které špačci zavadí a leknou se. Poděšeně zakřičí a odlétnou. Nemám s tím zkušenost. Zkusil jsem ale nad třešeň pověsit siluetu dravce (rozpětí asi 75 cm) na delším vlasci a vítr s ním pohyboval. Docela to pomohlo. Problém byl, na co to zavěsit, většinou nelze vést ještě metr a více nad korunou stromu nosné lanko. Já jsem využil komín a sousední strom. Jo a loni se mně špačci pustili i do jablek a hrušek. Jsem zvědav, o co to rozšíří letos. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.138 (?), 2.6.2015 9:41

Jedině zkusit. Já jsem plašila kosáky tleskáním, odletěli jen než jsem zašla 4 kroky do domu. A ty mrchy kočičí zajímají jen ještěrky na železničním náspu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika