Třešen Stela



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?)
25.2.2015 23:20

Proti kočce králičí pletivo nebo spirálu z provázku, aby neměla volný úsek kůry v délce větší než 8 cm.

Pokud jdou větve na sever, a chcete je zachovat, tak s rizikem že budete mít nesouměrnou korunku je můžete nechat téměř tak jak jsou (alternativa červeně). Na osvětlené straně se korunka sama doplní o nějaký ten výhon (ale opožděný o rok).

Jestliže však chcete souměrnou korunku, tak je musíte odstříhnout těsně u kmínku a patro korunky zapěstovat z pupenů výše (modře). Pokud větve spodního patra směřují na jih, korunka se ve stínu nedoplní a tudíž platí to co pro souměrnou (modře)


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
tom123456 - (5) - 18.232 (?), 25.2.2015 13:42, zobrazeno: 7433x

Prosim jak ostřihat tuto třešen.je 2roky sazena na jare



Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 25.2.2015 14:37

Nevím, jestli přečká- má velmi poškozený kmínek-okus provádí pes, koza, zajíc, lidské mládě nebo ho odřela, mrazem popálila rez.železná opora... nebo poleptala kyselina z baterieblush? S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tom123456 - (5) - 18.232 (?), 25.2.2015 15:40

Cekal jsem ze se nekdo ozve, co se tyce baterii. laugh Ten kminek mi poskrabala kocka ktera si o to brousi drapy. V lete hodně napadeno msicemi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 25.2.2015 22:41

Možná jste mohl zeptat už před rokem. Ponechal bych jen nejkolmější výhon, zvolil výšku, kde chcete korunku,  a o kousek výš stromek zastřihl zpětným řezem do 2letého dřeva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 25.2.2015 23:20

Proti kočce králičí pletivo nebo spirálu z provázku, aby neměla volný úsek kůry v délce větší než 8 cm.

Pokud jdou větve na sever, a chcete je zachovat, tak s rizikem že budete mít nesouměrnou korunku je můžete nechat téměř tak jak jsou (alternativa červeně). Na osvětlené straně se korunka sama doplní o nějaký ten výhon (ale opožděný o rok).

Jestliže však chcete souměrnou korunku, tak je musíte odstříhnout těsně u kmínku a patro korunky zapěstovat z pupenů výše (modře). Pokud větve spodního patra směřují na jih, korunka se ve stínu nedoplní a tudíž platí to co pro souměrnou (modře)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
tom123456 - (5) - 18.232 (?), 28.2.2015 11:14

Děkuji za odpovedi.Posílam foto jak jsem to řezal po vysadbě.Po zasazeni na jare je modra a loni červena.Zřejmě špatne.Ostriham to jak jste radil.vybral jsem tu modrou variantu jen nevim kdy.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.132 (?), 1.4.2015 23:45

Teď jsem četl ve vlákně o višních, že je možné řezat od doby zelených špiček (asi pupenů) až do opadu květních lístků. A na ty řezné rány, jestli máte něco na zatírání řezných ran stromů, třeba stromový balzám, či štěpařský vosk, tak bych to zatřel. Nutné to však není. Ochrana kmínku ale nutná je. Nedávno jsem viděl, to jen tak pro inspiraci, kolem kmínků mladých stromků nasazené PET lahve, odřezané dno a vrch, takže tvar podobný trubce, a ještě rozříznuté od vrchu dolů, aby to šlo nasadit na kmen. Tak jich bylo vždycky na sobě tolik, aby kryly celý kmen, a pokud se rozevíraly, svázané drátkem. Jakákoliv jiná ochrana je ovšem mnohem vzhlednější. Já dávám pletivo s malými očky, a to platí i na drápavé kočky.

Dave

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika