Třešeň Samba?



Stránky: 1,  2   
host - 172.35 (?) 
22.1.2008 10:28, zobrazeno: 17630x

Prosím kdo má skušenosti s třešní SAMBA. V katalogu fy. Sieberz ji mají v nabídce, dorůstá pouze do výšky tří metrů a má hodně velké plody. Cena je poměrně vysoká tak bych o ní chtěl něco vědět.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 22.1.2008 11:45

Znám akorát třešeň Sam, Sambu jen jako tanec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 144.35 (?), 22.1.2008 20:28

Pár informací v germánštině:

Süßkirsche SAMBA ® - SUMSTE -S-
Wuchs kurztriebig, aufrecht; Halbspurtyp, beim Pflanzabstand berücksichtigen
Frucht groß - sehr groß, herzförmig; rot bis dunkelrot, glänzend; Fruchtfleisch fest;
Befruchter teilweise selbstfruchtbar; Lapins, Sweetheart
Reife Ende 3. KW
Ertrag hoch; früh einsetzend, bei starkwachsender Unterlage etwas später
Eignung lange Pflückperioden; gute Platzfestigkeit

Kostrbatý překlad do češtiny:

Sladká třešeň Samba

Růst s krátkými výhony, vzpřímený, poloviční spurtyp, vzít v úvahu při výsadbě - spon

Plod velký až velmi velkým srdčitý, červený až tmavočervený, lesklý, dužina pevná

Opylování - částečně samosprašná, opylovači Lapins, Swetheart, zraje ve 3. třešňovém týdnu

Plodnost  vysoká, časná, při silněji rostoucí podnoži pozdější

Sklon k dlouhému sklizňovému období, dobrá "místní odolnost"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 22.1.2008 22:57

Hmm, tos mě dostal. Třetí třešňový týden je období, kdy třešní zas až tolik nezraje - srdcovky končí a pozdní chrupky ještě vesměs nejsou zralé. Troprichterova a Granát již nejsou v kurzu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 45.6 (?), 23.1.2008 21:06

Dobrý večer. Pane doktore, kdyby to bylo něco k nám a nebo něco mimořádného, už by o tom mluvili v Holovousích. Zdravím a hezký večer.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 23.1.2008 21:49

Pravda, nemusíme mít všechno. A kolega Jirka Janča to má beztak jenom vyčtený. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 180.133 (?), 22.2.2008 19:13

No Holovousy šlechtí svoje třešně, tudíž nemají potřebu šířit ty německé licencované odrůdy. Samozřejmě šlechtění třešní v Holovousích je na vysoké úrovni.  To, že Holovousy něco nepropagují a tudíž to za nic nestojí je argument jako stehno.

Jinak s danou odrůdou zkušenosti nemám, jen se mi nelíbyly argumenty některých kolegů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 6.4.2011 20:41
Dnes jsem zakoupil tuto odrůdu na slaběvzrůstné podnoži G 5, cena dvě stovky. Chci ji prozatím dát do kontejneru a vysadit příští rok na vhodné místo (až ho najdu). Měla by být samosprašná (částečně?) a snad díky podnoži "nepoletí" do extremních rozměrů. Nechtěl jsem již déle pídit po samosprašných odrůdách (Grace Star), je to dosti problém se slabou podnoží, a tak jsem zvolil nejrychlejší variantu. Máte ji někdo?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 10.5.2013 12:48

Od zakoupení uplynuly 2 roky a já jsem z té odrůdy docela rozpolcen. Vloni měla pár květů ale ty pomrzly, takže ani jedna třešínka, letos kvetla přenádherně ale plodů že by na "jedné ruce spočítal". Má představa o samosprašnosti (částečné samosprašnosti) byla tedy úplně někde jinde, i mladé broskvoně a nektarinka mají více plodů. Začínám mít obavy zda je to doopravdy Samba. Podmínky byly více než dobré, nedaleko kvetla stará třešeň, bzučení v květech bylo také, tak nevím. 

Je možné že by nástup do plodnosti byl pozdější a mělo to nějaký vlim na množství opylených plodů? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 37.17 (?), 16.7.2015 22:54

Jaké máte osobní zkušenosti s odrůdou třešně Samba?

Zuzka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika