Třešeň Regina



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 47.15 (?) 
26.1.2012 9:55

Mně byla Regina pro svou velikost plodů (číslo Vám neřeknu) a další výborné vlastnosti (nenáročnost, odolnost vůči praskání) doporučována i jedním výtečným dlouholetým pěstitelem a "pokusníkem" z Krnova. Jen ji nemohu na sev. či střed. Moravě najít v žádné školce na Gis5...sad Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 218.50 (?), 26.1.2012 10:35

Další pozitivní zpráva, já už se zase čertil, že jsem opět zasadil nějakou mrňku.Počkáme na další reakce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 79.90 (?), 26.1.2012 19:24

  Jak už jsem uvedl, prvnívh asi 1O plodů jsem utrhl předloni, bylo to někdy v poslední dekádě července, na ¨zahradě u zetě. Plody byly větší než než u ostatních odrůd, které tam jsou. Pokud si pamatuji, tak dužnina byla tužší a šťavnatá, asi jako vedle rostoucí Kordia, ale řekl bych, že Karešova, či Burlat, je šťavnatější. Dužninu má červenou. 

  Co se týče velikosti plodů třešní. Nejvíce záleží na stanovišti. Pokud je vsazena třešeň v řepařské půdě, nejlépe v tzv. červince, budou plody většiny odrůd velké. Pokud to bude půda chudá a ve studené poloze, tak veliké plody nebudou u žádné odrůdy.

  Zeť má zahradu na konci vsi, asi 2 km ode mne, poloha je o 6O- 8O m výš. Ornice tam je mělká, písčito- hlinitá, dost tam fouká. V květu mu málokterý rok třešně zmrznou. U mne je ornice hlubší, je to taková horší řepařina. Plody třešní mám vždy větší, než jsou u něho, ale také např. mám větší i lískové oříšky. Zato mi občas květy třešní namrznou, nebo i zmrznou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.134 (?), 18.2.2012 9:45

Zasadili jsme se známím Reginu a Kordii stím že je časem proroubujem kvůli opylení. Já mám Reginu. O Kordii jsme se zde dočetli celkem dost a našli jsme i fotky. Ale o Regině kromě reakce pana Vinšálka, Zdeňka a Mittwocha skoro nic. Měl někdo už větší ůrodu a dokázal by porovnat tyto dvě odrůdy.Popř ukázat i ňáké fotky.Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 219.3 (?), 22.2.2012 9:48

Snad je to ona.

Regina
Regina
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.134 (?), 5.7.2012 10:04

Jak vám přežila tato odrůda letošní mrazy a jak to vypadá z úrodou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 5.7.2012 16:23

Jak jsem uvedl ve svém posledním příspěvku Regina na zahraděj u zetě (je téměř na vrcholu svahu kolem obce) přežila ten květnový mráz parádně, ale to ostatní odrůdy tam také. Úroda je nadprůměrná. Zřejmě tam byl ten mráz úplně minimální.

Co se týká mšic, tak na Regině tam dosud žádné nejsou. Úplně zralá bude tak za 14 dní, pokud plody přežijí ten úpal a lijáky.

U mne na zahradě drtivá většina plodů třešní zmrzla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.134 (?), 5.7.2012 16:53

Dobrý den pane Vinšálku nezkusil by jste udělat nějakou fotku plodů Reginy ať se také pokocháme.Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 22.159 (?), 7.7.2012 23:21

V roce 2007 jsme vysadili na zahradě 5 třešní: Burlat, Kaštánka, Napoleonova, Kordia a Regina. Regina ze všech stromů roste nejlépe, dosud kvetla jen pomálu, téměř vůbec. Letos už měla květů poměrně dost, ale květnový mráz zlikvidoval skoro všechny plody. Omrznutí plodů bylo na Regině ze všech odrůd nejvýraznější. Částečně ubyly i plody na Kordii a Morele pozdní, jinak ostatní odrůdy nebyly mrazem příliš dotčeny. Všechny 3 plody jsme už snědli. Byly zhruba stejně velké jako Kordie, o něco šťavnatější, chuťově méně výrazné. Doufám, že v příštím roce se už dočkáme větší úrody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 186.252 (?), 16.3.2016 23:22

Dobrý večer,

taky by mě zajímaly zkušenosti s Reginou.

Na zahradě mám starou Hedelfingenskou, která se chystá na zasloužený odpočinek v kamnech. Chtěl bych ji nahradit mladým stromkem, ale Hedelfingenská se v okolí neprodává a zahradník mi místo ní nabízí Reginu. Zahrada je 350 m nad mořem.

Za rady děkuju, zejména ozve-li se pan Vysloužil, jehož názory se mi líbí.

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika