Třešeň Rainier



Stránky: 1,  2   
host - 22.159 (?) 
28.1.2012 16:29, zobrazeno: 12776x

V diskusi o žluté Donissenově chrupce byla zmíněna i odrůda Rainier, kterou nabízí jedno zmíněné zahradnitví. Jedná se o Americkou odrůdu z 50. let, po chuťové stránce údajně velmi dobrou. Navíc zraje ve 3.-4. třešňovém týdnu, to jest v mezidobí mezi srdovkami a chrupkami. Proč tedy není více rozšířená? Nevhodné klima? Má někdo z Vás zkušenosti s touto odrůdou?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 182.227 (?), 28.1.2012 16:53

Sám ji nemám, ale co vím, měla by uzrávat později, než ve 4.třešňovém týdnu.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Zyka - (14) - 158.74 (?), 20.2.2012 11:18

Já sice také ještě nemám odrudu Rainier ale chystám si ji na jaře pořídit ale pokud vím tak by měla zrát v 5.-6.třešňovém týdnu.Trochu jsem hledal informace o této odrudě na našich i zahraničních stránkách a mělo by se jednat o pestrou chrupku (jako je např.Napoleonova) nikoliv o žlutou jako je Donissenova. Dále by měla mít velké plody a velmi sladkou chuť, takže já osobně se na ni už moc těším.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 65.144 (?), 19.10.2012 12:09

Mate jiz nekdo nejake zkusenosti s touto odrudou, resp. jake jsou odrudy vhodne k opyleni? Uvazuji o nakupu a vysadbe. Dekuji za odpoved.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 25.41 (?), 19.10.2012 19:20

5.-6. týden = červivost vrtule.

Budete třešně stříkat? Dobrou chuť! J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 60.248 (?), 20.10.2012 8:15

Zatim proti vrtuli nestrikam, mel jsem Kordii (6. tyden), cervivost byla minimalni. Navic nejsem naivni ekologicky romantik, takze proti postrikum nic nemam (to bych musel byt v tzv. ekologicke produkci ovoce a zeleniny zcela sobestacny alespon na obdobi 3 mesicu nebo nic nejist). Napr. merunky a broskve kupuji, vubec nevim jake postriky a v jake koncentraci byly pouzity.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 65.144 (?), 22.10.2012 9:07

Rainier
Puvod: Bing x Van (1952, Harold Fogle)
Cizosprasna, mezi zname oplypovace patri - Bing, Van, Sam, Index, Lapins
Skupina pylove kompatibility IX (S1S4)
!!! - Citliva na padlí (susceptible to powdery mildew) -!!!

Vi nekdo neco o padli u tresne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 107.37 (?), 22.10.2012 10:18

Zdravím, přispěji taky  "troškou do mlýna". O tomhle padlí sice nic nevím, ale Rainer jsem koupila na jaře, už dost vzrostlý strom, kupodivu se ujal hezky a přírůstky byly i 70 cm. Soused má už starou třešen, která je neudržovaná a je napadlá skvrnitostí listů tak, že koncem srpna je téměř bez listů a nerodí vůbec. Můžu jen porovnat odolnost mých třešní bez postřiků - bez napadení letos byla Karešova, Sunburst,Regina, Sylvie, částečně Grace Star a nejvíc napadena byla Rainier.Přesto stále listy má a květní pupeny na příští rok také.jsem na ni zvědavá, někde na zahraničních stránkách jsem četla, že mít tuto odrůdu prý je - hrát poker s přírodou, ale prý stojí zatosmiley

K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 107.101 (?), 21.6.2013 20:35

Zadařilo se někde této odrůdě? Mně letos zakvetla, opylení výborné, plody hezky narostly, ale pak vše opadalo.Snad příští rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.41 (?), 26.6.2013 11:40

U mne Rainier na Coltu zatím ze všech vloni zasazených třešní, které jsou ale na G5, je nejvitálnější. Nejsilnější kmen, největší přírustky. Nasadil, a vzápětí shodil, asi 5 plůdků.

Je zajímavé, že právě Rainier jako jediný z mých 8-mi třešních miminek silně a opakovaně napadají mšice. Ostatních odrůd si nevšimnou.

Jindra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika