Třešeň do tří metrů výšky



host - 50.44 (?)
25.2.2008 19:09

Asi před 30 lety jsem také toužil po malé třešni a tak jsem si je naočkoval na mahalebku. Dost jsem si přitom užil, pecičky mi v prvním roce  nevyklíčily, vyhodil jsem je ke kompostu a napřesrok vyklíčily snad všechny. Stromek se prvních 10 let choval podle předpokladu, ale pak se zbláznil a dnes je třešeň (Hedelfingenská) šestimetrová. Tenkrát jsme podnože Colt ještě neznali. safrataz

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
host - 180.133 (?), 22.2.2008 20:18
https://www.zahradaweb.cz/projekt/clanek.asp?pid=2&cid=3955
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 50.44 (?), 25.2.2008 19:09

Asi před 30 lety jsem také toužil po malé třešni a tak jsem si je naočkoval na mahalebku. Dost jsem si přitom užil, pecičky mi v prvním roce  nevyklíčily, vyhodil jsem je ke kompostu a napřesrok vyklíčily snad všechny. Stromek se prvních 10 let choval podle předpokladu, ale pak se zbláznil a dnes je třešeň (Hedelfingenská) šestimetrová. Tenkrát jsme podnože Colt ještě neznali. safrataz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.133 (?), 28.2.2008 13:26

Opakuji, že Colt je překonaný vhodnějšími podnožemi. Mahalebka je zakrslá jen v sušších podmínkách (Pavlovské vrchy). Pokud ji dáte do normální půdy, její oslabující efekt bude minimální.

Taky existuje radiomutant Napoleonovy - Buttnerova kompakt, kterou vyšlechtil pan Vondráček.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.29 (?), 21.2.2009 3:45
Tu Büttnerovu kompakt mohu jen doporučit. Měl jsem nevyužitý asi 2,5 metrový pruh zahrady z boku domu. Mám za sebou tři stromy zasazené po 3,5 metrech. Přírůst je minimální, koruny mají tendenci růst samy od sebe rozumně a úroda je až překvapivá. Ještě bych ale rád položil dotaz někomu, kdo se v této odrůdě vyzná. Stromky byly všechny stejně označené, přesto dva plodí žluté plody a jeden světle červené. Na chuť jsou stejné, lahodné, velikost a tvar rovněž stejný. Je u této odrůdy barevná odlišnost běžná, nebo mám raritu?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 54.27 (?), 2.3.2009 13:35

Já jsem před asi 10 roky koupil kompaktní třešen Stellu na nějaké málo rostoucí podnoži, bohužel nevím jaké. Dnešní výška je nějak 4 metry. Bohužel kmen chytil rakovinu a podnož a z kořenů vyrůstají výmladky, nevím, jak dlouho vydrží. Název podnože bohužel neznám, tehdy jich bylo málo, tak kdoví co to bylo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 2.3.2009 13:50

Sklabě rostoucí Stella compact se prodávala na běžné ptáčnici (jiných podnoží bylo opravdu málo) a tvořila i tak poměrně malé koruny. Podle výmladků od kořenů by se to možná dalo poznat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 54.27 (?), 15.3.2009 22:53

Od oka se mně zdá, že ty výmladky nejsou tak vzrůstné jako bývá obyčejná ptačí třešeň, řekl bych, že to je nějaká slaběji rostoucí forma. Ale možná je to tím, že ty výmladky jsou spojené kořenem s hlavním kmínkem a ten pořád z výmladků odebírá sílu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 71.77 (?), 24.4.2009 12:27

Já jsem si loni na jaře koupila sloupovitou třešeň Sylvia předpokládám u podobné firmy a ani loni ani letos mi nekvete. Vám ta Stella nebo obecně jakákoliv třešeň poprvé kvetla za jak dlouho od výsadby?Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 79.90 (?), 24.4.2009 22:52

Podnož Colt bych také nedoporučoval. Mám na ní TĚCHLOVAN, ale plodí málo, i když přihnojuji a občas v době sucha zalévám. Osvědčily se mi Kordia a Burlat na ptáčnici, kde jako mezikmen byla použita P-HL-A. Tvaruji jako vřetenovitý zákrsek do výšky zhruba 3m a celkem spokojenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 83.5 (?), 29.5.2009 22:43

Nejsem odborník, jen amatér, ale Buttnerovu k. jsme měli 15 let v zahradě u domu, který už jsme prodali. Mám zkušenost, že u plodů hodně záleželo na oslunění. Načervenalá líčka měly ty třešně, které byly hodně na sluníčku. Snad by to vysvětlovalo i pomologické zatřídění - pestrá chrupka. B. k. jsem si oblíbila, tak jsem si ji pořídila do své nynější zahrady ještě jako špičák. Mám ji 3. rokem, Od další sezony měla hned plody a u nich se opět projevuje konečná barva podle míry vystavení slunci. Zdraví Holfi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika