Sunburst - zkušenosti



marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 69.62 (?) 
30.9.2012 18:37, zobrazeno: 27200x

Pěstujete ji někdo?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 74.138 (?), 13.4.2013 9:04
Take bych se na ni rad optal zkusenych pestitelu. Mate mne, ze polovina zasilkovych shopu ji uvadi jako srdcovku, polovina jako chrupku, jeden, Sie... z toho vybruslil popisem: obri srdcovka, chrupka :-) dekuji. Jindra
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 107.109 (?), 11.6.2013 17:32

... mám ji víc jak pět let - za celou dobu pár velkých pevných třešní s hoodně velkou peckou. Kvete jako divá, krásně roste, ale plody nikde, takže je jedno, jestli to NIC nazývají chrupkou nebo srdcovkou... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 74.138 (?), 26.6.2013 0:45
A jeje! Tak to se mam na co tesit. Zaujala mne tim, ze v e-shopu byla proklamovana jako obri pozdniejsi kvalitni srdcovka, coz mi prislo jako zajimava verze, tak jsem ji take na podzim zaradil do sortimentu :-) Jindra
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 69.211 (?), 7.7.2013 8:13

Zdravím.Ja som si ju tiež kúpil no možem potvrdit, že vážne uvažujem že,,požních k Turkovi,, bo je v záhrade štvrtý rok a za tú dobu mala jednu čerešničku.Strom je velký skoro 3m, pekne na jar kvitne no plody žiadne.Podla starších ludí vraj čerešne dávajú pody po 6 rokoch no ale neviem neviem čo si mám mysliet...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 132.181 (?), 16.7.2013 23:12

Zdravím, já mám 2 třešně Sunburst také čtvrtým rokem a v loňském roce bylo na každém stromku asi 5 třešní, ale letost jsem byl překvapený skutečně bohatou úrodou. Plody jsou krásné a velké. Na tuto diskusi jsem přišel náhodou, protože hledám nějakou radu, jak třešni stříhat. Výhony jsou velké a proto je nutné je zkrátit. Může někdo poradit?

Karel

SUNBURST
SUNBURST
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 219.2 (?), 31.1.2014 9:01

zdravim to nechapu prijedte do tynce nad labem mam ji 4 roky a nevim co stresnema obri koule stavnate nikdy bych nemenil ale pravda je ze jsem tehdy kupoval jeste jednu tresen jineho druhu a ta ma tak 10 tresni a je nakvetla cela a jsou stejne stare ale sunburc je bomba a to nejsem zahradnik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 33.52 (?), 29.9.2014 14:30

Sunburst máme asi 8mým rokem a teprve loni byla skutečně obsypaná velkými šťavnatými třešněmi bez červů. Letos bohužel byly všechny ovocené stromky silně napadeny mšicemi a to se podepsalo i na úrodě. Sice třešní bylo také celkem dost, ale byly o dost menší. A hlavně nám od nich letos dosti pomohly kvíčaly sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 96.17 (?), 11.3.2020 17:06

Zdravím, máme Sunburst už 5 let, druhým rokem měla asi hrst třešní.Další rok už byla slušná úroda ale poslední 2roky obsypaná obřími plody, než úplně dozrály popraskaly a celé trsy chytly plíseň a shnily. Přitom se uvádělo že tato odrůda nepraská.

Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 25.144 (?), 13.10.2023 22:08

moc díky za sdílení všem, uvažovala jsem o ní. HH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika