Sloupovité stromky



host - 156.126 (?)
24.4.2018 9:22

Děkuji za odpověď smiley.   Mám na stromek místo jen 2x2 m tak se mi ten sloupovitý zdál jako nejlepší řešení. Ale je pravda, že na ostatních zahrádkách jsem je tu nikde neviděla.

Děkuji také za link, jsem nadšená, zjistila jsem že to zahradnictví je pouhých 25 km od nás smiley. Poradím se přímo tam u nich.

Jája

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 156.126 (?), 24.4.2018 8:49, zobrazeno: 17129x

Začínám přemýšlet, že bych si do své zahrádečky na podzim vysadila nějaký sloupovitý stromek - nejraději třešeň, ale může být i jiný. Nevíte jak na to a na co si dát při nákupu pozor? Co jde takto pěstovat úspěšněji - jablka, třešně, švestky...?

Děkuji    Jája

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 125.72 (?), 24.4.2018 9:03

no.. kdyz si prectete zdejsi nazory, tak vetsina lidi sloupovite stromky likviduje.. at uz z duvodu nepravidelne urody, nebo z nedostatecne kvalitnich vypestku.. sloupovite jsou pouze jablone, vse ostatni je jen marketingovy tah, staci si zadat do googlu sloupovite stromky a precist si.. doporucuju pestovat jablone, visne, broskve, nektarinky na tzn stihle vreteno ci zakrsek.. u naseho domu mame 2 visne jako zakrsek, jsou max 2 metry vysoke a siroke jsou lehce prss 1.5 metru, nikdo je nestriha, rostou tak jak rostou.. plody maji vyborne.. vhodnym rezem se da pestovat kvalitni ovoce i na malych prostorech.. sloupovite stromky jsou jen takovym marketingovym drahym tahem.. ja osobne kupoval zakrsle stromky zde.. visen a nektarinku.. visne krasne kvete a rasi, nektarinka mela jeden kvet, uviidme pr. rok..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 156.126 (?), 24.4.2018 9:22

Děkuji za odpověď smiley.   Mám na stromek místo jen 2x2 m tak se mi ten sloupovitý zdál jako nejlepší řešení. Ale je pravda, že na ostatních zahrádkách jsem je tu nikde neviděla.

Děkuji také za link, jsem nadšená, zjistila jsem že to zahradnictví je pouhých 25 km od nás smiley. Poradím se přímo tam u nich.

Jája

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 125.72 (?), 24.4.2018 10:38

zkuste, ja u nich kupoval 2stromky na podzim, 2 letos na jare, dale maliny, ruze.. vse roste.. no problem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 181.248 (?), 24.4.2018 11:08
Plně se ztotoznuji z před řečníkem. Naprosto souhlas. Paní Jajo jen nechapu jak můžete cekat objektivní radu od prodejce? Zahradnictví Urban znám jiz několik let občas tam nakupuju - ovocné druhy. Někdy dobrý jindy... Přesně si dovedu představit co Vám řeknou. Majitel tam sám neprodává. Jen jeho paní a prodavači. Je to jak ve všech obchodech. S trochou nadsazky Vám mohu říct že nejlépe sloupove rostou thuje, cypřiše, jalovce, smrky atd. Možná také i hrušně což při výšce 7 i 10 metrů nemusí být až zas taková výhoda, při průměru třeba 5 metrů. Každý strom prostě potřebuje to svoje, přírodu neprec**ate. Já vím vypadá to lakave, a tresnu tam koupíte na Gisele5 ale uzalivate se. A výsledek nebude jak v těch katalogach či převzatých obrázcích do různých "odborných" článcích typu zahradaweb, rady ptáka... Proste obrazky se daji upravit ruzne - at uz lidi krasni nebo stromky - pidi s veeelkou úrodou. Radim vám nastudujte si to nejdřív alespoň trochu sama. Třeba můžete vyjít i ze zkušenosti tady, ale bude to trochu trvat, s tím pocitejte. Aspoň budete vědět co děláte. V obchodě Vám přece můžou poradit to co sami potřebují prodat, s tím počítate ne? K. od Brna.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 181.248 (?), 24.4.2018 11:31
Samozřejmě sem myslel před řečníka z 9 hodiny. Samozřejmě ještě horší odpovědi dostanete v různých zahradních centrech či obchodních domech. Tam už asi nebude odpověď pranic žádná. K.z.B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 125.72 (?), 24.4.2018 12:33

jestli si myslite, ze mam neco spolecneho s panem Urbanem, tak se velmi mylite.. pani si muze nakoupit klidne v hortisu v Zidlochovicich, u Brabce v Modricich, v jakem koliv jinem marketu.. jelikoz jsem taky od brna, konkretne ze Zidlochovicka, nakupuji u Urbana, protoze ma solidni vyber a solidni ceny, napr. jsem kupoval loni na podzim stromkovy zluty rybiz, ktery ma uz ted nekolik krasnych hroznu rybizu.. takze ja muzu urbana doporucit, stejne jako treba Starkla, od ktereho mam krasny serik, ktery chodi vsichni obdivovat.. je to na kazdem, co si kde vybere.. co se tyka sloupovitych jabloni, tak kdyz si prectete zdejsi diskuse, tak vetsina lidi je spise nespokojena, at uz s tim, ze stromky plodi nepravidelne, nebo ovoce neni takove kvality, jake by se mohlo zdat.. ja chtel koupit take asi 4 stromky sloupovite, nakonec jsem precetl pul internetu a zavrhl to, koupil jsem si vyse zminovane klasicke stromky..  co si pani vybere a kde to nakoupi je uz jen jeji vec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 156.126 (?), 24.4.2018 14:03

No tak já začínám s hledáním zkušeností právě tady, protože jsem tu jako začátečník už dostala několik dobrých rad. Asi jsem to předtím nenapsala dost přesně, ale na sloupovitých netrvám, ty zákrsky co psal pán v 9,03 budou asi lepší. A myslím, že by mi u Urbana mohli poradit, co se týče rozměrů v dospělosti a pod, ne?   V těch podnožích se taky nevyznám, ale právě proto začínám hledat info a zkušenosti už teď.

A taky mám v dosahu u Kralic Zahradu Matůšů, tam prý jsou spolehliví.

Jája

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 24.4.2018 16:05

Já si nejsem jistý, když člověk začíná a hledá zkušenosti,  jestli ten nejlepší způsob je hledat ty zkušenosti zrovna v obchodech. Budete-li se chtít dozvědět odborné a objektivní informace o automobilech, půjdete je hledat do prodejny škodovek?   Ano, prodejce čehokoli by měl umět poradit, jak se zboží u něj zakoupené používá, v našem případě zasadí, ostříhá, příp. které z nabízených je pro nás vhodný a nejlepší. Ale nelze dělat z prodejny vzdělávací kurz. Nemůžete čekat od prodavače tzv. sloupových hrušní a meruněk pravdivou informaci, že sloupové jsou jen jabloně a ostatní jen marketingový blábol. Ani prodejce škodovek Vás -  po vyslechnutí Vašich představ  - nepošle koupit si Kiu.
   V dnešní době je dostupnost informací nekonečná - ať tištěných nebo elektronických -  formou textu, kreseb, videa. Při vší úctě k pracovníkům v zahradnictví, kde máte jistotu, že prodavač ovocné sadby nějaký stromek opravdu vypěstoval?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 156.126 (?), 24.4.2018 18:12

Dobře děkuji, jsem ráda, že jsem tu nabrala info, že sloupová třešeň a spol by byla blbost. Nerada bych naletěla. Tak se budu teda pídit spíš po těch zákrscích.  

Jája

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika