Rez čerešne po vysadení



host - 158.111 (?) 
27.4.2022 15:15, zobrazeno: 969x

 Dobrý deň,poprosím o radu ako upraviť korunku na čerešni Lapins podpn.colt.Vysadená bola na jeseň 2021. Na korunke na obr. mám vo vrchnej časti buď 3 kostrové konáre, ale chýba mi stredník, alebo jeden konár určím ako stredník a ostanú mi len 2 kostrové konáre. Tie ostatné smerom dolu neviem či sú plnohodnotnéa či tam majú zostať.Ďakujem za radu. L.K.

jar 2022
jar 2022
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
ITBrno - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 198.91 (?), 27.4.2022 20:28

Dobrý večer, 

za mě, začal bych odznovu, střihl bych to na špičák a založil znovu korunku o 3-4 kosterních větví, takhle jak to je, se mě to nelíbí vůbec. Na špičáku který střihnete ponechejte cca 8-10 pupenů a z toho již vyberete 1 terminál a 3-4 kosterní větvě, ale jak říkám, každý zahradníkem svých stromečků. Ať se daří


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.196 (?), 27.4.2022 23:32

Já především nechápu typ opory a způsob-smysl připevnění stromku k nícool. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 158.111 (?), 28.4.2022 9:55

Dobrý deň,tá opora sa už rieši, nakoľko bola robená v mojej neprítomnosti.Dodatočne naprávam chyby.No s tou korunkou si neviem rady.Takto mi to prišlo s e-shopu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 158.111 (?), 28.4.2022 10:15

Dobrý deň, pre upresnenie, na tom konári čo ste tam nechali odpočítam zvrchu tie pupeny a ked vyrašia budem z nich vyberať. Ostatná pupeny pod nimi odstránim a konáre podľa nákresu tiež.Ďakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 189.109 (?), 28.4.2022 11:10

Neodstraňujte pupeny dřív, než začnou rašit. Mohl byste zaplakat nad výsledkem, když vámi zvolené zrovna nevyraší. Ostatně já bych vybíral až poté, co se začnou tvořit výhony, a nechal cca 5 - 6 nejperspektivnějších. A až v létě odstranil 2 nejslabší z těch 6 ponechaných.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ITBrno - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 198.91 (?), 28.4.2022 21:49

Dobrý večer,

omlouvám se dřív jsem se nedostal k netu, ano přesně jak píše kolega. 

Já nechávám pro sychr 10 pupenů a z toho vyberu v příštím jaře 1 termínal a 3-4 kosterní větve, jak se mě líbí a jsou nejlépe postaveny na všechny 3-4 strany a zbytek šmiknu pryč. Samozřejmě už v létě uvidíte co jak roste, tak to můžete vystřihnout. 

Vůbec se toho nebojte, jen ty řezy/střihy zatřete stromkovým balzámem.

Výhodu to má v tom, že když teď to šmiknete opět na špičák tak stromeček, si buduje perspektivní kořenový systém a myslím, že když vše půjde tak jak má třešnička bude nádherná a do budoucna vám udělá mnoho radosti nejen přínosem plodů, ale těch květu co bude mít, to je prostě nádhera. Doporučuji během příštího jara krystalon do zálivky, nebo kravský/koňský hnuj granulát rozhodit kolem stromečku. Super je i výživa na list během léta, budete překvapen jak stromeček poroste a k tomu i adekvátní ochrana před škůdci.

Co každý nedělá, ja ano, na podzim stromky bilím vápnem, taky to má něco do sebe.

Staré škole zdar a ať se daří 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika