Opylovač Rivan



host - 2.73 (?)
21.7.2015 13:51

Zjistil jsem, že "nekvalita prvních třešní" a to Rivan je závisí na počasí daného jara. Loni i letos měl Rivan chuť nezvykle dobrou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 29.5.2013 16:00

Díky za reakce na plodový myrobalán panu Mikešovi a panu Ivanovi. Jinak Kaštánku tady bohužel nikde v okolí nemáme. Tento Rivan je překvapivě opylený lépe, než v minulých letech. Možná, že to bude tím Burlatem, ale ten kvetl jen málo. Ostatní stromy v okolí jsou na tom bídně. Kaštánku bych si moc rád někde dal. Je to přece jen originální chuťovka a tuto chuť mám zafixovanou z dětství, takže je tam i určitá nostalgie. U Kaštánky mám tedy, pane Mikeši, palec rozhodně nahoře. A to i přesto, že se musí čekat až skoro zčerná a je pak už dosti měkká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 11.174 (?), 29.5.2013 16:28

Letos mi kvetly všechny třešně najednou - mám ovšem jen Rivan, Burlat a Karešovu, masitých chrupek jsem si užil jako kluk dosyta! Opylení za 1. Rivan dozrává, ale je moc mladý - 50 třešní je pro zahrádkáře 00nic - těžko dozraje, navíc praská, musím jej zachraňovat před hnilobou vlastními ústy. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 0.112 (?), 29.5.2013 20:58

Nejsem spokojený s násadou plodů u odrůd Kordia a Kaštánka - ač je v blízkém okolí jiných třešní dostatek, pro jistotu (ale i pro další využití této rané odrůdy) jsem chtěl vroubovat odrůdu Rivan právě do Kaštánky. Předpokládám, že se v době květu alespoň na chvíli "potkají".

Jinak o víkendu se jižní Morava červenala pěkně zralými zřejmě Rychlicemi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 28.5.2015 22:03

A je sklizeno. Ovšem opět platí, že kdo nesil, ten sklízel. A kdo je tím zlodějem? Samozřejmě ptáci. Je to škoda. Jako první třešně přijdou Rivany velmi k chuti. Na Karešovu v kvalitě nemají, ale Karešova je nyní stále ještě zelená, takže nemá smysl to srovnávat. Bohužel, Rivan pěstuju převážně pro ptáky. Takže "rivánku, rivánku, kam si se ztratil"? crying

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.73 (?), 5.6.2015 22:14

Letos se mi podařilo Rivan obrat a sníst dříve než ho sežrali ptáci.A na to, že to jsou první třešně vůbec byla jajich chuť výborná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 2.73 (?), 21.7.2015 13:51

Zjistil jsem, že "nekvalita prvních třešní" a to Rivan je závisí na počasí daného jara. Loni i letos měl Rivan chuť nezvykle dobrou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 4.6.2021 17:21

RIVAN dnes, než ho začnou sklízet kosové.  Proti "zřízeným" višním je to slušné. 

Rivan
Rivan
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 13.6.2021 13:38

Rivanu bylo sice hodně, ale byl drobný a málo kvalitní. Těším se na červenající Karešovu a pak hned na Burlata. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika