Omlazení Třešně



jz77f - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 191.131 (?)
10.6.2021 7:43

Dobrý den,

letos na jaře jsem chtěl zlikvidovat také jednu takovou třešeň. Uřízl jsem ji asi 1.5 m nad zemí - a pahýl už krásně raší. Není to to, co jsem chtěl, ale je vidět, že síla kořenů zvládne i tak velký zásah nad zemí.

jz77f

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
host - 3.103 (?), 12.4.2021 11:45

Ohledně toho zkracování větví je třeba počítat s tím, že to za pár roku zase doroste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 12.4.2021 13:23

A jste přesvědčený, že jiní pěstitelé v okolí mají možnost ošetřit proti monilii své třešně?  Málokdo má doma rosič který dostříkne 5 metrů vysoko. Nehledě na spousty třešní ptačích, které (aspoň u nás) rostou v remízech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.84 (?), 12.4.2021 19:24

Jasně, s třešněmi moc zkušenost nemám, proto jsem taky nechtěla radit. Ale návod na ořezání poloviny délky všech větví bez probrání přehuštěné koruny (proto v ní jsou i poměrně slabé větve) mi nepřipadal "to pravé ořechové". Jsem ráda, že se tady teď zapojilo víc lidí, tak snad tazateli poradíte, jak to nejlíp provést. Zřejmě zkušenosti nemá, ale ptá se předem (se zájmem zdraví stromu), což se cení.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 91.196 (?), 12.4.2021 19:50

P.Lído, můj přísp. z 10.4, 18h, 41 min.:...výšku, délku i POČET o polovinu. Taky probírku, prosvětlení propaguju celičkou dobu... Co mi paměť sahá, tak jsem uměl lozit po třešních dříve, než jezdit na bajsyklu bez bočních kolečekwink. Těch zhltnutých pecek...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jz77f - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 191.131 (?), 10.6.2021 7:43

Dobrý den,

letos na jaře jsem chtěl zlikvidovat také jednu takovou třešeň. Uřízl jsem ji asi 1.5 m nad zemí - a pahýl už krásně raší. Není to to, co jsem chtěl, ale je vidět, že síla kořenů zvládne i tak velký zásah nad zemí.

jz77f

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika