Málo třešní



Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.97 (?)
17.5.2015 18:28

Něco podobného mi dělá Kordia. V okruhu 40 m současně kvete minimálně 10 třešní nebo višní, květy včely navštěvují málo. Roste v jílovité půdě, kterou se snažím v rámci možností provzdušňovat, klejotokem netrpí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 83.225 (?), 17.5.2015 11:29, zobrazeno: 8296x

Letos budu mít opravdu málo třešní. Višeň je obsypaná, třešeň kvetla taky hodně, ale jen pár je už větších zelených, zbytek zůstaly jen drobné pecičky na stopkách, které opadávají, když o větev zavadíte. Čím to je?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 17.5.2015 11:44

Je to vůle:

a) Boží

b) Aláhova

d) Perunova

e) Jupiterova

f) uhranula to sousedka

...

Sama se vyberte vhodného pachatele. Je ale možné, že za to může i někdo jiný.  smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 83.225 (?), 17.5.2015 12:00

Třeba prezident? :-)))

Dělala jsem sondy a hnojila, na jaře za sucha zalévala. Velký ořech opodál už nestojí, ten je dost omezoval, koruny jsou prosvětlené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 158.111 (?), 17.5.2015 14:56

Špatné opylení, co jiného.  Co sousedi porazili třešeň jsem na tom podobně.

Navíc mne překvapuje jak málo včel na třešeň lítá.. josta bzučí jak úl, i když hlavně čmeláky, švestka jakžtakž a na třešni pusto-prázdno, i když kvetla nádherně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 17.5.2015 16:08

Třešně jsou dost náročné na kvalitu, zejména hloubku půdy. Když je podloží nepropustné, vysoká hladina spodní vody, nízká vrstva ornice, tuhá nevzdušná půda, stromy často reagují klejotokem, zvýšenou citlivostí k úžehu i velkým propadem holiček - tedy malou úrodou po velké násadě. Nepomáhají (nebo jen málo) sondáže a hnojení, zálivka už vůbec ne. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.97 (?), 17.5.2015 18:28

Něco podobného mi dělá Kordia. V okruhu 40 m současně kvete minimálně 10 třešní nebo višní, květy včely navštěvují málo. Roste v jílovité půdě, kterou se snažím v rámci možností provzdušňovat, klejotokem netrpí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 25.2 (?), 28.5.2015 16:02

Ano většinou špatným a nedostatečným opylením!!! Opylení květu všeobecně neprovádějí pouze včely ale i jiný hmyz. U včel to člověk svádí na špatné opylení a nízký podíl medu z medomedu. Ale opylování provádí hmyz i v době kdy včely nelétají díky nepřízni počasí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 25.2 (?), 28.5.2015 16:06

Špatné
 opylení muže mít za příčinu i zvlhnutí pylu v květních kalíšcích, případně spláchnutím pylu májovým deštíkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 15.90 (?), 28.5.2015 16:39

Máte-li na třešních málo plodů, podívejte se, jak odkvetly ostatní - striktně cizosprašné ovocné stromy, např. jabloně. Mají-li plno   drobných plůdků, nelze sice špatné opylení zcela vyloučit (např. trvalé deště v době květu třešní), ale jako příčina malé úrody není příliš pravděpodobné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.212 (?), 29.5.2015 11:45

Dobrý den, mám něco obdobného, mám dvě třešně vedle sebe, jedna odrůda Burlat, druhá neznámá-kdysi obdržená od známého, Burlat je obsypaný plody, na druhé je odhadem dvacet plodů, přitom květy byla slitá doběla - už se tak děje asi třetím rokem, předtím to na ní s plody nebylo tak zlé. Chystám se ji pokácet, došla mi trpělivost a navíc stíní vedle stojící švestce... nebude mít pokácení třešně vliv na plodnost Burlatu? Nejbližší další třešeň bude cca 50m. A ještě jeden dotaz: chystám se vysadit jinou třešeň - chtěl bych nějakou s pozdějším dozráváním (Burlat je raný), nedal by mi někdo tip na osvědčenou odrůdu? Jedná se o mírný jižní svah 400 m.n.m., půda hlinitá, v nižších horizontech jílovitohlinitá. Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika