Letošní problém s kvetením



Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.223 (?)
11.5.2010 21:44

Podobně. Viz vlákno v jabloních. Padlím to rozhodně u mne není,

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 226.202 (?), 11.5.2010 19:50, zobrazeno: 4163x
Dobrý den, máme na zahradě zhruba 5 let starou třešeň (odrůdu neznám, nekupovala jsem ji já..). Do loňského roku krásně prospívala, poslední dva roky i plodila nádherné zdravé třešně (poměrně velké, tuhé, světle červené, zrálé koncem června). Každý rok byl napadena mšicemi, ale až po úrodě, ošetřila jsem vždy pyrimorem. Letos ale vůbec nevypadá dobře. Je málo olistěná, černé mšice se objevují už teď, ale co je nejhorší, skoro vůbec nekvetla, má spoustu nerozvinutých pupenů a květy, které vykvetly zřejmě nepřinesou žádné plody. Tak nevím, jesti je to nějaká choroba, nebo jen špatný rok, nebo dpočinek? Poradí mi někdo. Děkuji Dita PS: Bohužel letos mám problém i s jabloněmi-nekvetou, nevyvíjejí se jim moc listy a jsou pokroucené. Vypadá to na padlí..
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.223 (?), 11.5.2010 21:44

Podobně. Viz vlákno v jabloních. Padlím to rozhodně u mne není,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
áda1 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 103.253 (?), 11.5.2010 22:49
Buhužel, letos se velmi projevily silné zimnní mrazy, kde dnes jednoznačně vidím, že stromky přece jen trochu chráněné, ať polohou nebo sněhem dopadli lépe než, ty které byly ve volném prostoru. Na třešních namrzly terminály, někde i větve (pupeny zůstali zavřené nebo se rozvijí pomalu. U jabloní se namrznutí projevilo pouze u stromků vysazených na podzim a to hlavně ze školek, kde stromky byly silně přehnojeny a letorosty nevyzrály. U třešní na málo vrzrůstných podnožích např. z kontejneru vysazenýc vloni nebo předloni je situace podstatně horší, naopak u 5- 8 letých je to občas nějaký pupen a ty bohatě kvetly. Broskve to odskákaly téměř naplno - pokud nebyly chráněny polohou a to jsem ve 450 m.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 70.100 (?), 12.5.2010 8:44

Třešně bych přihnojil fosrorem. Zhnědlé květy jsou velmi pravděpodobně zmrzlé. Tu na Vysočině přezimovaly jabloně skvěle a jsou nyní zhruba z poloviny rozkvetlé. Všechny bez vyjímky olité květy. Málokdy se vidí takové šílenství.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 183.242 (?), 12.5.2010 8:48

Brno, jabloně téměř odkvetlé, ale šílenství to bylo a u většiny ovocných stromů. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.223 (?), 12.5.2010 21:48

Třěšně bych přihnojil fosforem. Není mi jasné, jaký to má splnit účel, případně jakým by to mělo být hnojivem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika