Příspěvky uživatele - áda1

Topaz, 18.10.2012
Topaz není problematický ve 450 m, ale problematické je u něj odumírání stromků, při rozmluvě s p. Voráčkem tuto zkušenost také potvrdil z výsadeb v Německu, kde se údajně občas toto stane. U mě a v mém okolí vysázeno okolo 6 stromků 4 odešly,... celý příspěvek >
Vari - Jikov, 24.8.2012
Pokud zavřete benzín, motor necháte "doblafat" na volnoběh, pak se startováním problémy prakticky nejsou- svička bývá suchá... bez oleje a motor poté chytá prakticky ihned... pokud je studený pak neprve na sytič.
Švestka Jojo, 24.8.2012
Trpí výrazněji monílií, jak je plodů hodně a dotýkají se. V teplých letech je i u nás na Vysočině sladká, pokud bylo chladněji dozrávala hodně pozdě a byla kyselejší. Dobá zrání je poměrně dlouhá, přestože plod působí na pohled dojmem zralosti..... celý příspěvek >
Roubovací kleště, 4.5.2012
Kleště uvedené na začátku jsem si nechal příbuznou dovézt z Anglie včetně kleští na roubování kmínku a náhradních planžet (3x), stálo to okolo 80 liber před necelým rokem. Bohužel jsem pozdě objednal podnože, takže už nebyly, na zahradě v rohu... celý příspěvek >
Sloupcovitá jabloň, 3.5.2012
S vyzráváním letorostů má problémy celá řada nových jabloní a čím výše je pěstujeme, tím je to výraznější, moje zkušenost je, že po namrznutí je dobré na vrcholu ponechat pouze jeden nejsilněji rostoucí listový pupen ostaní okolo vylámat, jinak se... celý příspěvek >
Řez a tvarovani ovocne steny jablon, hrusen, 27.4.2012
Těžká rada, nikde nepíšete o jaké podnože jde - tedy na čem jsou stromky naroubovány, nepíšete o jaký druh stěny by mělo jít, plocha, prostor atd.. Pokud by šlo o štíhlá vřetena vyhledejte si diskuzi jabloňová stěna, kde je prakticky všechno... celý příspěvek >
Jablonová stěna z ákrsků Fany a Lipno na M26?, 21.4.2012 Obsahuje fotku
Vážený pane, odrůda Lipno na podnoži M26 roste poměrně slabě v plodnosti a moje 8 letá vřetena mají okolo 2 m- pozor však na přeplozování a střídavou plodnost - má k tomu dle mě sklon. Odrůdu Fany mám zatím pouze malý stromek, neroste dle mě také... celý příspěvek >
Podpník Gisele5, 8.4.2012
Nejsou s ní problémy, ale Regina zatím roste nadprůměrně silně což přičítám tomu, že namrznul terminál a musel jsem ho nahradit jednou z větví a to trvalo o jeden trok déle, takže spodní větve zesíllily. Bylo tam vloni okolo 0.5 kg plodů, růst... celý příspěvek >
Podnož M9, 1.4.2012
Obecně se budete pohybovat od 2.10m do 2.8m okolo 400 m a při zalévání, hnojení, obnově plodonosného obrostu a snižování vrcholu na níže postavený výhon v závislosti na odrůdě a řádném tvarování štíhlého vřetene. Tolik alespoň moje zkušenost...
Poradíte vhodnou podnož na Topaz a Goldstar?, 31.3.2012
Podnož MM106 by měla být vhodná pro obě odrůdy a zatravněnou plochu, u odrůdy Topaz pozor na vysokou spodní vodu, moje zkušenost je, že na slabších podnožích  "odešli" 3 stromky níásledkem choroby, kdy dojde k otevření kmene nad... celý příspěvek >
Hornobělská "25", 13.11.2011
Vážený pane, najděte si stránky obce Horní Bělá, ve spolcích je také ČZS a mail i telefon na představitele ČZS, myslím, že by měli být schopní Vám to nějak poslat, ale já nemůžu být tím, který zveřejní zde něco, co sám nevytvořil a za čím... celý příspěvek >
Podpník Gisele5, 12.11.2011
Ještě pro úplnost doplním, že když jsem začínal měl jsme 6 odrůd mezi nimi i Těchlovan a minimální zkušenosti, a Těchlovan plodil velmi málo(10 plodů), jeho plody byly velmi kvalitní ale i tak jsem ho skácel s hodnocením špatná třešeň  a až... celý příspěvek >
Podpník Gisele5, 12.11.2011
Už jsem zde dával i fotky a popis pěstování včetně příručky, kde je pěstování popsáno, za mé zhruba desetileté zkušenosti jak s podnoží PHL, tak převážně G5, zhruba současně v plodnosti 10 stromů,  uhynula pouze jedna odrůda a to nejen mě. Pro... celý příspěvek >
Hornobělská "25", 11.11.2011
Zdravím, tajné to jistě není, za posledních 10 let mám jednotlivá i mírně obměněná složení. Nechá se koupit za pár korun na pravidelných setkáních zahrádkářů v Horní Bělé, která se konají většinou v termínech jaro a podzim a poměrně... celý příspěvek >
Jabloňová stěna, 18.3.2011
Tak to jsme na tom stejně - 800 m2 zahrady jsem prakticky zlikvidovat pro stěny, teď a protože počet odrůd přiobývá, tak se postupně vloupávám i do okrasné zahrady a každý rok po kousku ukrajuji další a další metry a rodina sé chová stejně jako u... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika