Lámání větviček na třešni



Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?) 
14.6.2019 12:53, zobrazeno: 1422x

Na dvouleté třešni Těchlovan mi začínají růžovět plody - není jich nějak moc, jsou uskupené v podstaně v jednom místě, na začátku kosterních větví u kmene, a na začátků výhonů z těchto kosterních větví. Takže taková koule třešní uprostřed. Ačkoli jsou třešně jen na začátku větviček, přesto se mi už 3 (vždy s cca 5-10 třešněmi) ve větru ulomily. Můžu pro zpevnění větví něco udělat, nebo je to nějaká odrůdová vlastnost?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.140 (?), 14.6.2019 13:24

Na DVOULETÉ třešni bych nechala celkem maximálně několik kusů plodů na ukázku... Takže bych většinu plodů otrhala. Na tak mladém stromku nemají co dělat.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 14.6.2019 13:53

Rozumím, jsem si vědom, přesto otázka zůstává. Vzhledem k tomu, že i na starším stromě budou úplně stejně silné jednoleté výhony a násada třešní ještě větší, ptám se na lámání, zda jej lze nějak omezit, např. přihnojení vhodným prvkem. Na starších třešních v okolí (ani na mých jiných dvouletých třešních) se totiž žádné větvičky nelámou, tak mám podezření, zda na to Těchlovan není nějak víc náchylný, a tím pádem nevhodný na otevřenější stanoviště.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika