Konkurenční koruna třešně



Maty3 - (11) - 189.13 (?)
1.5.2023 18:10
Moc vám děkuji za odpovědi. Větvičku jsem odstranila, máme ještě jednu třešinku, která je nízká, tak tady ta bude možná na žebřík 🌞 stejně jsme plánovali že až jednou za x let budeme v důchodu, dáme si pod třešeň lavičku a budem tam trávit volné chvíle❤️ Nevíte jestli se dá i ta uříznutá větvička zasadit? Nebo ji dát do květináče a třeba pustí kořeny? Přeji vám krásný 1.máj Maty
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Maty3 - (11) - 19.92 (?), 22.4.2023 20:39, zobrazeno: 1413x
Dobrý den. Poradili by jste mi prosím jak ostříhat tuto třešeň? Po vichřici před 2 lety se jí zlamaly skoro všechny větvičky, zůstala jedna jediná ve spodní koruně. Horní koruna to naštěstí tolik neodnesla. Ale ta spodní větev teď tvoří malou asi konkurenční korunu, mám celou větev odriznout? Moc děkuji za vaše rady a odpovědi. Maty

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 15.49 (?), 29.4.2023 13:47
Dobrý den, prosím poradíte mi někdo co s tím? Ráda bych to tento víkend zastrihla ale bojím se abych neudělala více škody. Moc děkuji Maty
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.75 (?), 29.4.2023 13:57

Pokud by vám nevadila korunka výš, nechala bych vršek a spodní větvičku odstranila. Ale dala bych delší kůl a stromek přivázala. Ona ta spodní by v budoucnosti stejně moc nerostla.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 30.4.2023 7:14

Třeba má zadavatel děti, které si rády berou zrající plody, aniž by si pro ně musely doskočit z trampolínycheeky, a tak by bylo fajn, kdyby byly větve i nízko. Snad mě zrak neklame a na mladých větvičkách mu řádily mšice-na-proti nim a jejich ochráncům mravencům mimo lepu funguje i to, když okolo kmínku není travsko, ale tzv.černý úhor, SPCH. P.S.: Loni už byly u nás-tj. u Kroměříže třešně v tuto dobu většinově odkvetlé, letos se s mou milou pod nimi políbímewink!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Maty3 - (11) - 189.13 (?), 1.5.2023 18:10
Moc vám děkuji za odpovědi. Větvičku jsem odstranila, máme ještě jednu třešinku, která je nízká, tak tady ta bude možná na žebřík 🌞 stejně jsme plánovali že až jednou za x let budeme v důchodu, dáme si pod třešeň lavičku a budem tam trávit volné chvíle❤️ Nevíte jestli se dá i ta uříznutá větvička zasadit? Nebo ji dát do květináče a třeba pustí kořeny? Přeji vám krásný 1.máj Maty
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.220 (?), 1.5.2023 20:09

Kořínky nepustí, tak jednoduché množení ov.stromků není wink.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 179.2 (?), 1.5.2023 20:43

Pro zakořenění dřevěných prýt letos zkouším skleník.Prýty pro vyvolání kořenění potřebují vyšší teplotu.Možná by se dal použít můj pokus.Letos zakořenuji ve skleníku prýty myrobalánu, růží,plané podnožové hrušně, i nepodarek merunky na myrobalánu, který živořil venku několik let, a o něž nechci přijít.Uvidíme co se podaří.Používám rady jiných na youtube.Třeba npř.zde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 179.2 (?), 1.5.2023 20:46 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.220 (?), 1.5.2023 22:07

Řízky růží a většiny keřů zakoření běžně venku v polostínu (růže pod sklenicí), ale že by zakořenila ustřižená větvička třeba jabloně (navíc ne jednoletý výhon?)         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.142 (?), 2.5.2023 9:25

Ono zakoření vcelku všelicos, využívají to zahradníci k množení okrasných rostlin. Podmínka ale je spodní teplo, tedy množárna vytápěná zespodu. Bývalo to ve starých sklenících, kde pod parapetem vedly trubky topení. Množily se tak běžně citrusy. A dnes, kdy jsou k dispozici stimulátory je ještě víc možností.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika