Kompatibilita - opylování \



Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 68.74 (?)
11.5.2016 9:28

Pokud jsou v okolí nějaké třešně, opylovače bych neřešil.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 76.5 (?), 9.5.2016 22:06, zobrazeno: 2614x

Dobrý den,

začínám "zahrádkařit" ve městě na terase - zahradu nemám.  Přesto jsem si pořídila ovocné keře a stromky.  Doufám, že kromě krásných květů bude občas i nějaké to ovoce. Můj dotaz směřuje k tomu, jak vyřešit zejména opylování třešní, když jsou cizosprašné a možná nekompatibilní. Nejstarší stromek je Sylvia na podnoži Gizella 5 (máme cca 3 roky) - roste v zahradnickém substrátu, zatím bez hnojení, jen přídavek kupovaného kompostu, pod ním jsou jahody. Plánuji hnojit jen žížalím čajem a vermikompostem, kompostem a možná slepičinci - nechám si poradit.  Plodila už 2x, zatím tak 10 plodů ročně. :-)  Letos byla obsypaná květy, ale vidím jen 1 plod - domnívám se, že problém je opylení. Na terase máme letos čmelín, čmeláci ale o kvetoucí třešen nejevili zájem - preferovali jiné květy. Létají k nám divoké včely samotářky. Jaký je vhodný opylovač této odrůdy? Letos jsem si dokoupila ještě Carmen a Kordii na podnoži Gizella 5. Budou kompatibilní? Pomůže mít dva stromky stejné odrůdy (tedy celkem 6 stromků - což se mi zdá příliš) nebo je nutné mít jinou, ale kompatibilní odrůdu? Pokud ano, kterou?

Předem děkuji za názory a doporučení.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 35.93 (?), 10.5.2016 8:46

Dva stromky stejne odrudy podle mne nepomuze.  Vhodnou kompatibilitu zkuste dohledat na internetu, u nekterych odrud informace jsou, u nekterych ne. Cmelaci mi take na tresne neletaji, ale letaji na kan. boruvky. U tresni je velky propad kvetu a plodu bezny, na terase bych male stromky nepestoval, jedine ovocne kere v kontejnerech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 68.74 (?), 11.5.2016 9:28

Pokud jsou v okolí nějaké třešně, opylovače bych neřešil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika