Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý den,

začínám "zahrádkařit" ve městě na terase - zahradu nemám.  Přesto jsem si pořídila ovocné keře a stromky.  Doufám, že kromě krásných květů bude občas i nějaké to ovoce. Můj dotaz směřuje k tomu, jak vyřešit zejména opylování třešní, když jsou cizosprašné a možná nekompatibilní. Nejstarší stromek je Sylvia na podnoži Gizella 5 (máme cca 3 roky) - roste v zahradnickém substrátu, zatím bez hnojení, jen přídavek kupovaného kompostu, pod ním jsou jahody. Plánuji hnojit jen žížalím čajem a vermikompostem, kompostem a možná slepičinci - nechám si poradit.  Plodila už 2x, zatím tak 10 plodů ročně. :-)  Letos byla obsypaná květy, ale vidím jen 1 plod - domnívám se, že problém je opylení. Na terase máme letos čmelín, čmeláci ale o kvetoucí třešen nejevili zájem - preferovali jiné květy. Létají k nám divoké včely samotářky. Jaký je vhodný opylovač této odrůdy? Letos jsem si dokoupila ještě Carmen a Kordii na podnoži Gizella 5. Budou kompatibilní? Pomůže mít dva stromky stejné odrůdy (tedy celkem 6 stromků - což se mi zdá příliš) nebo je nutné mít jinou, ale kompatibilní odrůdu? Pokud ano, kterou?

Předem děkuji za názory a doporučení.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika