Jakou odrudu třešně na slivovici?



host - 50.44 (?)
25.2.2008 18:33

To, co vyrábíte, se má ke calvadosu asi jako šumivé víno k šampaňskému. Ne že bych to chtěl hanět, ale kdybyste viděl ovoce, z něhož se calvados vyrábí, nevěřil byste. Jsou to jablíčka, do kterých byste ani nekopl a přitom je to specielně k tomu účelu pěstovaná odrůda.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 180.54 (?), 29.1.2008 10:07, zobrazeno: 62012x

Hledám plodnou odrůdu  třešně s velkými plody do nadmořské výšky 650 metrů nad mořem na Drahanské vrchovině asi spíš nějakou srdcovku. Děkuji za příspěvky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 29.1.2008 11:11

Vy chcete fakt těžkou radu, to snad ani nejde vypálit z třešní slivovici, z třešní se obvykle pálí třešňovice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 29.1.2008 11:44

Plodné třešně jsou všechny. Do vyšší polohy hledejte spíš nějakou mrazuodolnější, případně samosprašnou. Srdcovkami se dnes nazývají měkké skoré třešně, často jen střední velikosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.167 (?), 29.1.2008 12:43

Asi je to jedno, ale já doporučuji nějakoutmavou odrůdu. Při výrobě vína se snadněji odpeckovávají a lépe kvasí než odrůdy se světlou dužninou. Při zakládání kvasu by to měla být také výhoda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.54 (?), 29.1.2008 13:13

Jeden strom s tmavými plody mám dozrávají úplně do tmava, ale nevím co je to za odrůdu. Pane inženýre, samozřejmě, že jsem myslel pálenku z třešní tudíž třešňovici, pálím jí každý rok 20 litrů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 29.1.2008 13:20

Jen tak ze zvědavosti, kdy u vás dozravají třešně, když jste tak dost vysoko (650 m)?

Já vám teda nic neporadím, sice mám  několik třešní, ale nevím, co je to za odrůdy a ani z nich nic nepálím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 29.1.2008 19:08

Sice mi není jasné, proč by se se tmavé odrůdy lépe vypeckovávaly a proč by měly lépe kvasit. Je fakt,  že víno z tmavých třešní lépe vypadá. Pro výrobu třešňového kvasu  je ale obojí nepodstatné. Nevím, jak víno děláte, ale ze samotných třešní mi přijde podřadné až nepitelné. Na rozdíl třeba od višní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 169.57 (?), 29.1.2008 19:41

Čtu tady něco o vypeckovávání, což bych osobně vůbec neřešil. Třešňovici nepálím přesto vím že slivovice u které se nechává kvas i s peckama je dle mého vždy o trochu lepší. Stejně to z jakého druhu třešní to bude. Jde o cukr tudíž odpověď by měla asi znít ta nejsladší. Navíc když si uvědomíte že na litr pálenky spotřebujete cca 10 kg třešní, zjistíte že proto aby se vám to trochu vyplatilo musíte nasbírat sud třešní. (a to minimálně!!!). Tudíž pak zjišťujete že jste rád že vůbec nějaké třešně ještě jsou a neřešíte jaké. Třešňovici bych viděl jako takový doplněk jestli tedy nemáte vyloženě třešňový sad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 169.57 (?), 29.1.2008 19:49

Poslední dobou nedám dopustit na calvados...A není to vůbec špatné pití, pokud sbíráte kvalitnější jablka a pokud možno necháváte pálit z moštu. Nechávám následně ještě rok odstát v demižnonech a piji vážně radši než slivovici. Pravdou je že v jablkách je výrazně méně cukru než ve švetkách přesto je jich oproti tomu nadmíru skoro každý rok a práce je s nimi rozhodně méňě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 50.44 (?), 25.2.2008 18:33

To, co vyrábíte, se má ke calvadosu asi jako šumivé víno k šampaňskému. Ne že bych to chtěl hanět, ale kdybyste viděl ovoce, z něhož se calvados vyrábí, nevěřil byste. Jsou to jablíčka, do kterých byste ani nekopl a přitom je to specielně k tomu účelu pěstovaná odrůda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika