Hedelfingenská versus Kordia



host - 31.134 (?)
11.7.2014 11:02

Ešte by som doplnil že Kordia menej praská.   Stano

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 10.7.2014 16:20

Mně Hedelfingerská letos potěšila svou mrazuodolností v květu a těsně po odkvětu. Zatímco ostatní odrůdy nedaly skoro nic nebo jen pár plodů na košt, Hedelfingerská jarní přímrazky zdárně ustála a dala solidní úrodu, kterou právě "dorážíme". Ovšem po chuťové stránce i stránce velikosti plodů v porovnání s ostatními chrupkami bych řekl - spíš slabší průměr. V každém případě se pro optimální chuťovou zralost musí tato drůda nechat doběhnout do tmavě karmínové až skoro černé barvy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 10.7.2014 22:18

Papírově patří Kordia v odolnosti květů proti mrazu k těm slabším odrůdám. Hedelfingenská by na tom měla být o něco lépe. Překvapila mě ta dosti rozdílná velikost plodů. Ve velikosti plodů a snad i v chuti by Kordii mohla konkurovat spíše Schneiderova, či Germerdorfská.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 236.1 (?), 11.7.2014 8:51

Když jsem porovnával plody Hedelfingenské a Kordie (dne mám už jen tu druhou), byla Hedelfingenská - na rozdíl od Petrových - větší, ale chutí měla navrch Kordia. Typický pro Kordii je tmavší šev u ne zcela vybarvených plodů. Kordia mi přijde nejchutnější právě v této době, kdy je ten tmavý šev patrný, tehdy je chuť lahodná i s drobnou kyselinkou. Dočerna vybarvené plody už jsou fádně sladké (taky často červivé). Naopak Hedelfingenská v červeném stavu byla málo sladká. Všechny rozdíly -v chuti ivelikosti ale mohou být ovlivněny konkrétním stromem a jeho polohou,  vůbec nemusí jít o odrůdovou vlastnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 11.7.2014 9:55

Z příspěvků zdejších hodnotitelů je jasné, že Kordia má po chuťové stránce nad Hedelfingerskou navrch. Já Kordii nemám, ale čtu tady na ní samou chválu. Zajímalo by mne její srovnání se silnějším konkurentem, kterým je Těchlovan. Tuto chrupku já považuji za etalon třešňové dokonalosti (chuť, vzhled, velikost). Dokázal by někdo tyto dvě odrůdy porovnat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 31.134 (?), 11.7.2014 10:55

Jediné negatívum Těchlovana vidím vo výraznom zmenšení plodov a zhoršení chuti pri veľmi veľkej násade, čo som pri Kordii nepozoroval.Obidve odrody sú každoročne v mojich podmienkach pri prezretí vynikajúce, pikantné,určite nie iba fádne sladké.Stromy sú od seba asi 30m, rovnaký podpník.   Stano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 31.134 (?), 11.7.2014 11:02

Ešte by som doplnil že Kordia menej praská.   Stano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 11.7.2014 11:04

Hedelfingenskou jsme vychutnávali jako děti u sousedů, možná proto ji řadím nejvýše... a taky Kordie je výborná.Těchlovan má velké plody, ale chuťově je o něco níže než tyto dvě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.18 (?), 17.12.2014 21:15

U mna jednoznacne vedie Techlovan a to chutou aj vzhladom i urodnostou.Kordia ma svoju najlepsiu chut vtedy ked uz je takmer prezreta a to uz byva u mna vo velkej miere cerviva.Techlovan aj ked ma este len slabsie vyfarbenie, tak uz ma velmi dobru chut, co u Kordie nie je.Nachylnost na praskanie je v podstate u oboch odrod rovnaka.Cervivostou trpi Techlovan podstatne menej.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 17.17 (?), 7.10.2015 8:47

Dobry den, chcela by som Vas poprosit, ci nemate nejaky navod, ako sa nastepuje jedna ceresna do koruny druhej. Ak by bol niekde na internete navod aj s obrazkami alebo najlepsie video, bola by som velmi vdacna, kedze sa v stepeni vobec nevyznam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 92.38 (?), 7.10.2015 9:10

Je to jednoduché. Opylovací odrůdu naroubujete začátkem března kopulací na kterýkoli letorost (loni narostlý výhon) na povrchu korunky. To se mi osvědčilo nejvíc. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika