Grace Star



Stránky: 1,  2,  3,  4   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?) 
19.5.2010 17:19, zobrazeno: 56528x
Má někdo zkušenosti s touto samosprašnou odrůdou?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 209.164 (?), 19.5.2010 19:47

Je to novinka z Bologne, v Plzni ji prodávají teprve 2, max. 3 roky, tudíž zkušenosti nejsou. Jen, že ji mám a roste... ;)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Juliána - (16) - 7.87 (?), 20.5.2010 7:37

V loňském roce na podzim jsem jsem ji koupila na zakrslé podnoži Gisele 5, bohužel nevyrašila. Nevíte, zda se prodávají někde kontejnerované, snad by byla větší šance na přežití, když by do zimy zakořenila. Předem díky za rady.J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 20.5.2010 7:55

U nás v BV je mají prostokořené ale pár posledních kusů které vypadají bídně (250,-, cena kontejnerovaných se blíží tisícovce). Chci ji zasadit (nebo jinou samosprašnou na málovzrůstné podnoži)t takže sonduji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 18.10.2010 16:54
Tak u nás v zahradnictví mají stále ty stejné stromky, jsou to takové dvoumetrové vytáhlé košťátka. Pokud nebude GRACE STAR tak bych to viděl na další amosprašnou odrůdu SKEENA nebo SWEET EARLY (podnože Gisela 5). Vše prostokořené - 27,- € za kontejnerovanou je hodně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 209.164 (?), 20.5.2010 9:12

Obávám se, že kontejnerované sazenice této odrôdy ještě nebudou. Hlavně si dejte pozor, aby jste se nenapálila jako já v Hornbachu, když jsem před týdnem koupil "kontejnerovanou" meruňku a při sázení jsem zjistil, že šlo o podzimní prostokořenný stromek, neprodaný a po zakrácení kořenů zasypaný v květináči hlínou -prodán pak na jaře za dvojnásobnou cenu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Juliána - (16) - 7.87 (?), 18.10.2010 12:48

Na jaře jsem se také ptala ve Fytosu v Plzni, kontejnerovanou měli, ale údajně nebyla moc pěkná,  asi nějaký zbytek, řekli, že budou na podzim, volala jsem do Fytosu den před prodejem, který měla tato firma pro třešně uveden na své internetové stránce, neměli ji, byla jsem dost zklamaná. Nakonec jsem ji objednala v zahradnictví Tereza, odtud jsem ji měla i loni a nepřežila, doufám že tentokrát budu mít větší štěstí. /Paradox - Fytos je dodává zah. Tereze/. Uvažovala jsem, že ji zasadím do kontejneru. Ještě jsem nic takového nedělala, máte někdo zkušenosti? Najaře napíšu jak to dopadlo.J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
áda1 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 103.253 (?), 18.10.2010 21:40

Vloni jsem přivezl více než 2 m špičák na G5 z Fytosu zhruba touto dobou(a nebýt toho, že pan Voráček osobně potvrdil, že jde o G 5- tak bych asi nevěřil, jak byl kmen silný)  , zasadil a řádně zaléval, stromek zakrátil až na jaře po mrazech, vylámal přebytečné pupeny, ale ponechal více jako zálohu ( a až v době, kdy jsem měl jistotu, že všechny ponechané pupeny rostou vylámal ještě některé přebytečné  )  stromek "vyhodil " pěkně větve, dále kolíčky tvarovat - pro úplnost:  jeden pupen, ale lepší spíše dva pod řezem ponechat jako budoucí terminál, pod terminálem vylomit několik pupenů - někdy se doporučuje i 10- 15 cm - dvě dlaně nad sebou a pod tím opět nechat pupeny a není problém, takže být Vámi bych se toho nebál a stromek spíše než do kontejneru zasadil do půdy - stejně byste musela kontejner (kořeny)  chránit před promrznutím a tady ho lépe ochrání půda. Zřejmě vás ještě napadne co s tím druhým terminálem, pokud porostou oba- když mám již jistotu, že ho nevylomí vítr, nebo pták, který na něj dosedne, nechám lépe postavený a hůře postavený vylomím, pokud se mi pak stane, že ho přesto vylomím(ten jeden ponechaný, nebo namrzne - jako letos u dvou třešní - použiji jako terminál jednu z větví, kterou opatrně tvaruji na místo stávajícího terminálu a ten postupně řezem na čípek odstraním    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 206.33 (?), 4.11.2010 17:13

Zajímalo by mne jestli už jste stromky z Terezy dostala, moc tomu nevěřím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 214.172 (?), 4.11.2010 18:07

Loni jsem si v březnu objednal stromky v Tereze. celé jaro se nikdo neozval ani na další maily nereagovaly. až najednou v říjnu!!! přišel mail, že nám posílají stromky - byla jich sotva polovina z objednaných. Přešel jsem letos do jiného zahradnictví a stromky přišly do týdne.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika