Grace Star



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                  
Juliána - (16) - 7.87 (?) 
2.2.2011 7:24

Máte pravdu, stromků z Terezy jsem se nedočkala a těch výmluv a ujišťování, že stromky už poslali atd., atd., úplně jsem ztratila v toto zahradnictví důvěru, škoda. Nakonec jsem koupila třešni  Grace Star u Ornitologického spolku Nepomuk - Vrčeň, dokonce ji dovezli kolegyni, která u nich měla také objednané stromky,  až domů, protože to měli příležitostně při cestě a u ní jsem si ji potom vyzvedla.  Stromky ve Vrčeni jsme objednávali dost pozdě na pozim, až poté když Tereza zklamala a oni je přivezli ten den, kdy jsme si je objednali. Věřte taková ochota potěší. Na visačce u stromku zahradnictví Fytos, kruh se uzavřel. Pravda je, že stromek je docela velký, takže vrtá červík pochybnosti je opravdu na podnoži Gisela 5?J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 34.194 (?), 31.3.2011 10:56

Dobrý den,

přidávám i já svou negativní zkušenost se Zahradnictvím Tereza Lipník n. Bečvou. Po objednávce mi sice přišla zpětně potvrzená objednávka mailem, ale to bylo všechno. Telefon nikdo nezvedá, ani ten nový, aktualizovaný, na maily nikdo neodpovídá. Takto se se zákazníkem v dnešní době opravdu nejedná...:-(  zboží samozřejmě žádné..

Nakoupila jsem jinde, Grace Star jsem sice nesehnala, ale setkala se s ochotou a dostala i několik rad zadarmo :-)

Proto všechny potencionální zákazníky před tímto zahradnictvím opravdu varuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 46.80 (?), 2.4.2011 22:18

Podnož GiSeLa5 poznáte od ptačky velice snadno, Zaprvé je pod místem očkování ušlechitlé odůrdy slabší, a s tmavší borkou ale hlavně má bohatší a jemnější kořenový systém. Na něm bývá zbytek polorozpadlého papírového jifu. Tato slabě rostoucí podnož působí také na urychklení nástupu do plodnosti podobně jako jiné slabé podnože i jiných ovocných druhů. Umí způsobit i to, že květni pupeny se vytvoří i na kmeni v podobě kyticového plodonoše. Tím takový stromek může působit u jako sloupovitě rostoucí třešeň.

Ptačka má kořenový systém silnější mohutný a méně vlásečnicový a taktéž borka toho "pařízku" je světlá.

To že jsou stromky i na slabé podnoži silné je tím, že jsou nakrmené. Taktéž hraje roli odpočatost pole.

Grace star mám doma, zatím roste byť byla předchozí léto prakticky nechána osudu. Jestli zakvete ještě není znát.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 93.175 (?), 15.7.2011 10:06

Vynikající!

Mám ji na podnoži Gisela 5, na podzim vysazená, vitální, letos už měla asi 10 plodů. Plody velké, tmavě červené, pevné, při dešti nepraskají, aromatické - a chuťově skvělé! Zatím nejlepší třešeň co znám. Jednoznačně doporučuji!

Mo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 212.186 (?), 10.2.2013 11:09

Dobrý den, rád bych se zeptal jestli tato odrůda dozrává dřív než se v ní začnou dělat červíci? Díky Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 74.138 (?), 10.2.2013 12:12
Take by mne cervivost teto odrudy zajimala, jak se jevi v jakych nadmorskych vyskach, reagujte, prosim. Dekuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 183.140 (?), 12.2.2013 13:10

Tak to je fajn, mám ji vysazenou taky, měl by to být šlechtěnec z Burlatu, tak snad se to italům povedlo... david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 58.114 (?), 14.2.2013 11:44

Nejnovější katalog Fytosu uvádí následující informace : viz naskenovaný obrázek

třešeň Grace Star
třešeň Grace Star
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 58.114 (?), 14.2.2013 11:48

Ještě ranější odrůda je ve stejném katalogu Fytosu uvedena třešeň Sweet Early Panaro 1 - informace viz opět naskenovaný obrázek

třešeň Sweet Early Panaro 1
třešeň Sweet Early Panaro 1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?), 14.2.2013 12:15

Nevím, proč Fytos neudává dobu zrání v třeňových týdnech. Uvítal bych v popisu údaje, zda se jedná o chrupku, srdcovku či polochrupku a jak moc je odrůda napadána vrtulí třešňovou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika