Ako ju ostrihať?



zdenur - (14) - 69.80 (?)
12.2.2018 20:54

Přihodím stejný dotaz. Loní jsem uzmul v zahradnictví poslední třešeň. Je to Summit na podnoži Colt. Problém je v tom, že třešním se mi u nás moc nedaří. Problém bude nejspíš v rukách a přes zimu jsem něco nastudoval, ale i tak bych potřeboval poradit se střihem. Kmínek i terminál se mi zdá už dost tlustý, tak bych radši názor někoho znalejšího.

A taky bych se chtěl zeptat na vhodnou dobu řezu. Jestli někdy v březnu nebo radši po rozpuku. Díky, Zdenek


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 185.244 (?), 27.1.2018 9:16, zobrazeno: 5170x

Už skôr som sem pridával moju čerešňu, ktorú som si sám naočkoval na vtáčnicu a pýtal som sa aký je problém, že za 3 roky vyrástla len asi o 10 cm. Minulého roku (2017) sa trošku lepšie chytila a vyrástla za jedno leto asi o 20 cm. Ale teraz v jari by som ju chcel ostirhať aby som podporil jej rast ako to mám urobiť? 


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 50.172 (?), 27.1.2018 9:59

Odstranit všechny tři bočáky.

Zakrárit vrchol o 5 cm.

Ponechat 5 horních oček (růstových).

Zbylé očka odstranit.

Přihnojit a odstranit travní drn kolem stromku.

Pokud by se přece jen objevil květ, odstranit také.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 27.1.2018 10:17

Věk i sílu pod zadkem má na to, aby letos dala hrst-možná i dvě- krásných plodů, na které se pěstitel oprávněně těší-aniž by ji to podstatně zbrzdilo v růstu, k němuž má našlápnuto. Stačí jen mírně zakrátit konečky... SPCH 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 185.244 (?), 27.1.2018 12:16

Ďakujem za odpovede. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 138.47 (?), 27.1.2018 17:20

já bych ji nechal trochu rozrůst až těch větví bude mít víc, dal bych ji trochu,,nažrat,, hnoje nebo npk. Ona se rozroste, neboj, jen ji dávej vodu a to žrádlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.239 (?), 27.1.2018 20:46

Právě to mírné zakrácení terminálu a té kost.větévky umožní tvorbu kostry, a zároveň nabídku panenské úrody. O živnosti půdy z jedné fotky nevím nic. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 28.1.2018 8:32

Třešinka vyhnala dva nesmělé letorosty, diskuze se drží jen jich. Jistě, zastřihnout přírůstky je možné. Ale není to nic zásadního. Pokud má stromek vhodné podmínky, tak utvoří dobrou korunku sám od sebe i bez řezu. V tomto jsou třešně výjimečné.
   Já bych udělal následující:
1. Stromek přivázal ke kolíku
2. Pod stromkem bych udržoval kolo bez plevelů. Jestli černý úhor nebo mulč, to už je vcelku jedno.
3. Zálivka za sucha je jistě vhodná. Zda hnojit, to záleží na přípravě půdy před výsadbou
4. Z fotky to není úplně jasné, ale mám pocit, že po výsadbě půda poněkud sedla a stromek se ocitl v jamce.Takový bych neprodleně s kořenovým balem nazdvihl a podsypal. 
5 Je zvykem - zejména u kmenných tvarů třešní - pěstovat kmínek z ptáčnice a štěpovat v korunce. Kmínek celý není vidět, tak není jasné proč je místo štěpování uprostřed (?) kmene.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
zdenur - (14) - 69.80 (?), 12.2.2018 20:54

Přihodím stejný dotaz. Loní jsem uzmul v zahradnictví poslední třešeň. Je to Summit na podnoži Colt. Problém je v tom, že třešním se mi u nás moc nedaří. Problém bude nejspíš v rukách a přes zimu jsem něco nastudoval, ale i tak bych potřeboval poradit se střihem. Kmínek i terminál se mi zdá už dost tlustý, tak bych radši názor někoho znalejšího.

A taky bych se chtěl zeptat na vhodnou dobu řezu. Jestli někdy v březnu nebo radši po rozpuku. Díky, Zdenek


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
zdenur - (14) - 69.80 (?), 12.2.2018 20:56

A detailněji. Omlouvám se za náklon vlevo, ale pořád s tím vedu boj :)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.70 (?), 13.2.2018 5:48
Zdenek: Budúce kostrové konáre by som teraz ešte skrátil, aby sa rozvetvili nie príliš ďaleko od kmeňa a korunka bola "kompaktná" (foto). Neskôr už čerešňu rezať takmer nemusíte, má schopnosť tvorby koruny bez väčších zásahov. Tiež by som odklonil (vyviazal) tie 2 konáriky smerujúce v ostrom uhle nahor do tupšieho uhla, aby neboli konkurentmi stredníka. Čo sa týka termínu rezu, tak určite nie v marci. S rezom kľudne vyčkajte do vegetácie, spravte ho až koncom apríla alebo v máji. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika