A co vaše višně?



host - 224.33 (?)
17.6.2014 21:06

Zbierali sme. Su cervive. Mne cerviky nevadia, ale zena ich vyhadzuje a na dzem berie len bez cervikov. I ked ma slabsi zrak, na pracu si zobrala okuliare. frownKde sme spravili chybu? Kedy a cim striekat?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 11.6.2014 20:46

Zdravím všechny příznivce dobrých višní. Morelu pozdní, o které jste psal, měl kdysi soused. Černající dobře vyzrálé plody nebyly vůbec špatné. To samé by mohlo platit i o Meteoru, který v této pozdní fázi zralosti přece jen nějakou sladkost pobral, a to je pak jiná degustace takových to višní. Paní Lída psala, myslím, ve vlákně višeň Meteor Korai o mnohem lepší chuti typicky pouze konzervárenské odrůdy (kyselejší plody) Morellenfeuer, než u universální Újfeherói fürtös. Stejně "kyselejší" zkušenost mám s Újfeherói fürtös i já. Jako chuťově plnohodnotnou náhradu za famózní Köröšskou, jak se psalo, bych Újfeherói fürtös neviděl. Ovšem určitě se jedná o velmi plodnou odrůdu s velkými a atraktivními plody. Pro přímý konzum je oblíbená Érdi bötermö, Královna Hortenzie, Favorit, Sladkovišeň raná a snad i Vackova. Typicky konzervárenské odrůdy jsou údajně Fanal, Morellenfeuer, Morela pozdní (nejsou vhodné pro přímý konzum pro silnější kyselost). Univerzální (vhodné jak pro přímý konzum, tak průmyslové zpracování jsou Érdi bötermö, Újfeherói fürtös, Záhoračka, Kelleriis 14, Köröšská. V prodeji jsou i jiné novější odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.33 (?), 17.6.2014 21:06

Zbierali sme. Su cervive. Mne cerviky nevadia, ale zena ich vyhadzuje a na dzem berie len bez cervikov. I ked ma slabsi zrak, na pracu si zobrala okuliare. frownKde sme spravili chybu? Kedy a cim striekat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 17.6.2014 21:11

Já jsem letos stříkal tři týdny zpátky višně a třešně co budu sklízet o tomto víkendu TM Mospilan + Horizon. Zatím bez červiků a i bez monilie.

I kosáků je letos nějak pomálu (zatím) tak doufám že nepřilítne hejno špačků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 20.6.2014 16:33

Vyfotil jsem poslední plod višně Meteor Korai a celkově bych řekl, že se prozatím jedná o višně dosti kyselé, tak snad to příště bude lepší. Dále jsou zde fotky "dalšího pokusu" o vytoužené plody Královny Hortenzie, tak co myslíte? Vybarvuje i Érdi bötermö, a i tady se nechám překvapit, co to vlastně nakonec bude.

Meteor Korai
Meteor Korai
Meteor Korai
Meteor Korai
Meteor Korai
Meteor Korai
Meteor Korai
Meteor Korai
Meteor Korai
Meteor Korai
Královna Hortenzie ?
Královna Hortenzie ?
Královna Hortenzie ?
Královna Hortenzie ?
Érdi bötermö?
Érdi bötermö?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 29.6.2014 17:04

Myslíš, Miloši, že se na fotkách jedná o populární ÉRDI BÖTERMÖ?

Érdi bötermö
Érdi bötermö
Érdi bötermö
Érdi bötermö
Érdi bötermö
Érdi bötermö
Érdi bötermö
Érdi bötermö
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 30.6.2014 10:24

To fakt poznat nejde. Nevím o žádném typickém znaku pro tuto odrůdu (jako třeba dlouhé pastopky u Köröšské).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 154.133 (?), 30.6.2014 11:51

Drozdom chutili. Dokonca aj ďatel sa tam motal a na tom mladom stromku fakt nemal aký hmyz riešiť

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 15.7.2014 17:18

A co Vaše višně 2014? U mě na ještě stále menším stromku Érdi bötermö bylo plodů poměrně dost a ne všechny jsou alespoň trochu nasládlé. Vedlejší Ujfehértoi fürtös už také zčervenal a těch pár plodů je báječných. Dosti nasládlých, leckdy i mírně kořenitých, přímo vynikajích. Vidíte, a takto já tuto odrůdu vůbec neznám. Když bylo plodů moc tak byly vždy silně kyselé.

Érdi bötermö
Érdi bötermö
Érdi bötermö
Érdi bötermö
Ujfehértoi fürtös
Ujfehértoi fürtös
Ujfehértoi fürtös
Ujfehértoi fürtös
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.43 (?), 15.7.2014 21:47

Minulý týden dosklizena Morellenfeuer - letos v chuti prakticky chyběla kyselost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 15.7.2014 21:50

To byly tak sladké, pane Mikeši?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika