Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Aj u nás neďaleko Prešova už dozreli všetky čerešne, ktoré pestujeme-Burlat, Karešova, Techlovan,Kordia, Napoleonova,dozreli už aj prvé naše višne Erdi Botermo, tie mame iba malý stromček a začínajú dozrievať ďalšie Ujfehertoi furtos, na tých sa ukazuje pekná úroda.Máme 2 stromy jeden zakúpený na mahalebke a druhý, vlastná výroba na vtáčnici.Rodia v podstate rovnako, vtáčnica začína dobiehať mahalebku, v raste aj rodivosti a zdá sa mi, že ju aj predbehne. Veľká úroda čerešní, najviac zarodil Burlat, bol doslova obsypaný plodmi, ktoré sme jedli asi 3 týždne asi od polovice mája až takmer doteraz.Z ostatných odrôd bola dobrá aj Karešova ale najlepší bol jednoznačne Techlovan veľké plody, výborna chuť krásny vzhľad.Vysoké teploty urýchlili dozrievanie neskorších odrôd a tiež bolo pomerne málo plodov červivých.Dosť ma sklamala Kordia, tie vysoké teploty jej zrejme neprospievali, veľke plody, pekné ale chuťovo nevýrazné a tiež pomerne veľa hnila. Techlovan mám na viacerých stromoch, pomerne málo plodí, zrejme potrebuje dobré opelenie. Zo stromu starej čerešne po zmladení a naštepení asi 7 odrôd čerešní mal Techlovan po asi 3 rokoch najväčšiu úrodu s najväčšími plodmi a najlepšou chuťou. Plody mali hmotnosť asi 12-13 gramov niektoré až 14-16 gramov.Prikladám obrázok vybraných plodov Techlovanu, najväčší mal 16 gramov. S pozdravom

afer

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika